Öne Çıkanlar yozgat istihbarat haber haberi 29 ekim

Azez nerede, konumu nerede? Azez'de YPG yuvası mı?

Azez nerede? Terör örgütü YPG'nin Türkiye tarafından vurulmasından sonra herkesin gözü Azez'e çevrildi. Azez nerede? Suriye'de bulunan Azez Türkiye için bir tehdit mi?

Azez nerede, konumu nerede? Azez'de YPG yuvası mı?
 Azez nerede? Suriye'nin ilçelerinden olan Azez nerede bulunuyor. Halep kentine bağlı Azez ilçesinde sıcak saatler yaşanıyor. Rus Hava Kuvvetleri’ne bağlı savaş uçakları, Halep’in Azez ilçesinde vatandaşların ekmek aldığı fırına hava saldırısı düzenledi.

 Kilis'in karşısında bulunan Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez İlçesidir.  Saat 12.20 sıralarında Rus uçakları, Türkiye sınırına 7 kilometre mesafede bulunan Azez ilçesinde halkın ekmek almak için kuyruğa girdiği fırının bulunduğu alanı hedef alarak bomba yağırdı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken büyük panik yaşandı. Uçakların hedef aldığı fırına atılan bombaların isabet etmediği, fırının yan tarafında bulunan boş araziye uçaktan atılan bombaların düştüğü bildirildi.Suriye'nin Valilikleri ve il sınırları
  Hasiçi
  Deyrizor
  Rakka
  Halep
  İdlip
  Lazkiye
  Tartus
  Hama
  Humus
  Rif Şam
  Süveyde
  Dera
  Kuneytire
Suriye, idari olarak on dört ile bölünmüştür. En yüksek idari bölüm olan il Suriye'de Arapça محافظة muhafaza olarak adlandırılır. On dört il, Arapça منطقة mıntıka olarak adlandırılan altmış ilçeye, ilçeler de Arapça ناحية nahiye diye adlandırılan 206 bucağa bölünmüştür. Bucaklar, en küçük idari birim olan köyleri içinde barındırır.

İller, içişleri bakanı tarafından önerilen ve bakanlar kurulunun onayından sonra devlet başkanı tarafından atanan valiler tarafından yönetilir. Vali, illerde idari işler, sağlık, sosyal hizmetler, eğitim, turizm, bayındırlık hizmetleri, ulaştırma, ziraat, sanayi, sivil savunma ile kanunların uygulanması ve düzenin sağlanmasından sorumludur. Vali, üyelerinin dörtte üçü dört yıllığına halk tarafından seçilen, geri kalanı içişleri bakanı ve vali tarafından atanan il meclisi ile birlikte çalışır. Buna ek olarak, merkezî hükümetin meclisin seçilmiş üyeleri arasından atadığı altı ile on kişi çeşitli görevlerde yürütmeden sorumludur.

İlçe ve bucaklar, valinin atadığı ve içişleri bakanının onayladığı yetkililer tarafından yönetilir. Bu yetkililer, seçilmiş ilçe meclisleri ile birlikte çalışarak yerel gereksinimlere karşılık verir ve merkezî hükümet ile köy ağaları, aşiret liderleri gibi geleneksel yerel liderler arasında bağlantıyı sağlar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270