Öne Çıkanlar haber android 6 elazığ naniye kim teklif verdi istanbul elektrik kesintisi

Ankara Emniyet Müdürü kimdir, nereli, nerelerde görev yaptı? Kadri Kartal VİKİPEDİ

Ankara Emniyet Müdürü kimdir? Ankara'da meydana gelen o korkunç patlama sonrasında 97 kişi hayatını kaybetti. Bu terör saldırı sonrasında Ankara Emniyet Müdürü görevden alındı. Ankara Emniyet Müdürü ile birlikte İstihbarat Şube Müdürü ve Güvenlik Şube Müdürü, İçişleri Bakanlığınca görevlerinden uzaklaştırıldı.

Ankara Emniyet Müdürü kimdir, nereli, nerelerde görev yaptı? Kadri Kartal VİKİPEDİ
 Kadri Kartal kimdir? Cumartesi günü gerçekleşen patlama Türkiye'yi yasa boğmuştu. 97 kişi hayatını kaybetti. Bu haberin ardından faruta emniyet müdürüne kesildi.Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili olarak, Ankara Emniyet Müdürü görevden alındı Ankara Emniyet Müdürü kimdir?

Ankara Emniyet müdürü kimdir? Kadri Kartal görevden alındı. Ankara Tren Garı önünde meydana gelen terör saldırısına ilişkin soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için Ankara İl Emniyet Müdürü, İstihbarat Şube Müdürü ve Güvenlik Şube Müdürü, İçişleri Bakanlığınca görevlerinden uzaklaştırıldı. 
Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada, kararın soruşturmayı yürüten başmüfettişlerin teklifi üzerine alındığı ifade edildi.

Söz konusu açıklamada şunlar kaydedildi:

"10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı önünde meydana gelen menfur terör saldırısını bütün yönleriyle soruşturmakla görevlendirilen mülkiye ve polis başmüfettişlerinin teklifleri doğrultusunda, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için Ankara İl Emniyet Müdürü, İstihbarat Şube Müdürü ve Güvenlik Şube Müdürü görevlerinden uzaklaştırılmıştır.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Hakan Arıkan vekâleten görevlendirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Ankara Emniyet Müdürü görevden alındı

KADRİ KARTAL KİMDİR?

03.03.1961 yılında Mersin de doğdu. 1979 yılında Polis Koleji ve 1983 yılında Polis Akademisini bitirerek Komiser Yardımcısı rütbesi ile Emniyet Teşkilatında göreve başladı. Sırayla değişik rütbelerde Edirne, Erzincan, Denizli, İzmir, Emniyet Müdürlüklerinde görev yaptı. 2006 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında Baş Müfettiş olarak ve 2008-2010 yılları arasında Niğde İl Emniyet Müdürü, 2010-2014 yılları arasında da Kırıkkale İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptı. 07.01.2014 tarihli kararname ile Ankara İl Emniye

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283