Öne Çıkanlar yozgat istihbarat haber haberi 29 ekim

6 Şubat SRC sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? SRC sınav soru ve cevapları

SRC sınav sonuçları ne zamana açıklanacak? Binlerce kişinin girdiği sınavın sonuçları merak ile bekleniyor. Sınav sonuçları Mart ayında açıklanması bekleniyor. Ticari araç kullanmak isteyenlerin aldığı SRC belgesi için sınav 6 Şubat tarihinde gerçekleştirildi. Sınav yılda 3'er aylık dönemler diliminde gerçekleştirilmektedir. SRC sonuçları

6 Şubat SRC sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? SRC sınav soru ve cevapları
 SRC sonuçları ne zaman açıklanacak? 6 Şubat tarihinde gerçekleşen SRC sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak? Mevzuata göre sınav tarihinden sonra 30 gün içerisinde sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor bu tarihte en geç 6 Mart 2016 tarihine denk geliyor.

 SRC sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Dört gözle beklenen SRC sınav soru ve cevapları henüz yayınlanmadı. Sınava giren adaylar sonuçları kısa bir süre sonra açıklanacağı duyuruldu.  SRC sınavı sonuçları 6 Mart 2016 tarihine kadar mutlaka açıklanacaktır. SRC soruları ve cevapları

 SRC sınavı soru ve cevapları yayınlandı mı? SRC sınav sonuçları dört gözle merak ediliyor. SRC sınavlarının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz netlik kazanmadı. Giren adayların sınavda 50 sorudan 30'una doğru cevap vererek barajı geçmeleri gerekiyor. SRC sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?
SRC sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?6 Şubat'ta yapılan SRC sınavı sonuçları gerçekleştirildi.Cumartesi günü gerçekleştirilen SRC sınavının kısa bir süre içinde açıklanması bekleniyor.Belli aralıklarla yapılan SRC sınavına katılan adaylar sınav sonuçlarını adresimizden açıklanır açıklanmaz öğrenebilecekler.Ticari araç kullananlar için mecburi olan SRC belgesini almak isteyenler sınavdan 60 puan almak zorundalar.İşte SRC sınavının detayları

 6 şubat 2016 tarihinde bütün yurtta yapılan SRC belgesi sınav sonuçları yönetmeliklere göre sınav tarihinden itibaren maksimum 30 gün içerisinde açıklanması gerekmektedir. Dolayısı ile SRC sınavı sonuçları 6 Mart 2016 tarihine kadar mutlaka açıklanacaktır. 
Peki kesin bir tarih var mı sonuçlar için?

Hayır sınav sonuçlarını şu gün açıklanacak gibi bir bilgi veremeyiz. Çünkü mevzuatlara göre sonuçlar 30 gün içerisinde açıklanması gerekiyor. Mevzuata göre açıklanması gerken son gün ise 6 Mart 2016 gününe denk geliyor. Dolayısı ile SRC sınav sonuçlarının 6 Mart tarihinden önceki herhangi bir günde açıklanacağı konusunda sadece Kara Ulaştırma Genel Müdürlüğü tarafından bilgi verilebilir. Şuana kadar sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı hususunda herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

SINAV SORULARI NE ZAMAN YAYINLANIR?

6 Şubat sınavında çıkan sorular daha yayınlanmadı. Yayınlandığı an sayfamızda olacak takipdeyiz. Buradan ayrulmayınız

Ticari araç kullanmak isteyenlerin aldığı SRC belgesi için sınav 6 Şubat tarihinde gerçekleştirildi. Sınav yılda 3'er aylık dönemler diliminde gerçekleştirilmektedir. Yurdun çeşitli yerlerinde belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilen söz konusu sınavdan başarılı olmak için sorulan 50 sorudan 30'una doğru cevap verilmesi gerekmektedir.

SRC sürücü kelimesinin sessiz harflerinden çıkan bir ifadedir. Yasalara göre ticari araç kullanmak isteyen şoförler bu belgeyi Ulaştırma Bakanlığına başvurarak almaları gerekmektedir. Herhangi bir eğitim kursunda eğitim alarak düzenlenecek olan sınavdan başarılı olanlar SRC belgesini almaya hak kazanmaktadır. Sınav için gerekli ücreti yatıran adaylar sınav merkezine giderek sınava katılır. Sınavda sorulan 50 soruya cevap vermeye çalışarak sonavda ter dökülür. Sınav sonucu ise sınavda maksimum 30 gün sorna açıklanır. Sınav değerlendirmesi optik okuyucular ile yapılarak sınav sonucunda elli sorudan otuzunu doğru cevaplayan sınavdan başarılı sayılarak SRC sürücü belgesini almaya hak kazanır.

Sınav sonucunun açıklanması durumunda E-Devlet üzerinden sınavdan kaç puan aldığınızı öğrenebilirsiniz.Açılan sayfada çeşitli menüler göreceksiniz. Sayfadan aşağı doğru indiğinizde Mesleki Yeterlilik İşlemleri (SRC/ODY/ÜDY) başlığı altında bulunan menülerden e-devlet şifrenizi girerek sonuçları sorgulayabilirsiniz. Eğer burada sorgulamakta başarısız olursanız, eğitim gördüğünüz sürücü kursuna giderek de sınav sonucunu öğrenebilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270