Öne Çıkanlar android 6 sneijder haberleri haberi ios 7

Etimesgutlu işadamları iftarda buluştu

Etimesgut İş Adamları Derneği(ETİAD) Geleneksel İftar Programı Ziya Gökalp Sosyal Tesisleri 1453 Restaurant’ta gerçekleşti. İftar programına Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ETİAD Başkanı Hüseyin Koca, iş adamları, sanayiciler, siyaset ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Etimesgutlu işadamları iftarda buluştu
İftar sonrası konuşma yapan Başkan Demirel, Etimesgut’un 500 bin nüfusu ve yıllık yüzde 12-15 arası büyüme trendiyle Türkiye’nin en hızlı büyüyen ve gelişen ilçesi durumunda olduğunu söyledi. Bu büyümenin ilçeyi yatırımcıların gözdesi haline getirdiğini kaydeden Demirel, “Gerçekleştirdiğimiz yapısal, sosyal, kültürel, çevre ve şehircilik projeleriyle Etimesgut’u başkentin en modern ilçelerinden biri yaptık. Etimesgut’ta kalite artıyor. İlçemize talep artıyor. Artık 5 yıl önceki Etimesgut yok. İlçemizde yaşayan da yatırım yapan da kazanıyor” diye konuştu. Demirel konuşmasında, iş adamlarına ve sanayicilere Etimesgut’a daha çok yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

“Filistin’de, Irak’ta, Suriye’de, Kerkük’te Türk ve Müslüman kardeşlerimiz büyük bir zulüm altındalar. Ne yazık ki millet olarak Gazze’ye gösterdiğimiz haklı tepkilerimizi diğer Türk ve Müslüman ülkelere göstermiyoruz. Irak’ta Türkmen kardeşlerimiz katlediliyor. Doğu Türkistan’da soydaşlarımız yıllardır baskı ve zulüm altındalar. Yine Suriye’de her gün Müslüman kanı akıyor. İsrail’in hain saldırılarında yüzlerce masum Filistinli hayatını kaybediyor. Müslüman ve Türk coğrafyasının içinde bulunduğu bu tablo içimizi acıtıyor. Bugün dünya üzerinde, İslam coğrafyasında yaşanan her acı bizim acımızdır, Gazze’de, Suriyede, Irak’ta, Doğu Türkistan’da ölen her can bizdendir. Acımızı yaşarken, her acının yasını tutarken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak bu tablodan özellikle dersler çıkarmamız gerekiyor. Ayyıldızlı Türk Bayrağımız’ın altında, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde, bir millet olarak yaşamamızın ne kadar güzel ve ne kadar önemli bir şey olduğunu çok iyi anlamamız ve kıymetini bilmemiz gerekiyor” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ilçedeki vergi rekortmenlerine plaket verildi. İşadamlarına plaketlerini Başkan Demirel verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283