Öne Çıkanlar haberleri haber ios 7 android 6 haberi

Bayram öncesi İlaçlama hız kazandı

Elmadağ Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesinin de desteği ile Karasinek ve Sivrisineklerin üreme alanlarını oluşturan; çöp konteynırları, ana çöp dökme alanları, pis su giderleri, kanalizasyon bağlantıları, şehir merkezindeki yeşil alanları,piknik alanlarını ve özellikle odak nokta olan hayvan mandıra alanlarında ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Bayram öncesi İlaçlama hız kazandı

elişi güzel ilaçlamalardan kaçınmalıyız.

Elmadağ Belediyesi Sağlık ve Veteriner İşleri Müdürlüğü; bahçelerinizde tarlalarımızda ve hatta evlerinizde bulunan çiçeklerde ki haşerelere karşı bilinçsizce kullanılan ilaçların insan ve çevre sağlığı açısından olukça tehlikeli olduğunu belirterek bu tür ilaçlamaların ruhsat sahibi kişi ve kurumlarca yapılmasının gerekli olduğunu bildirdi. Özellikle bahçe ve bostanlarda kullanılan zirai ilaçların gıdalarda aşırı ilaç kalıntısı bıraktığı ve bunun çağımızın problemi olan kanser hastalığının en önemli sebeplerinden biri oluğu belirtti. Sağlık İşleri Müdürü; Belediyemiz tarafından kullanılan ilaçlar ehliyetli kişiler tarafından insan ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde kontrollü olarak kullanılmaktadır.”dedi.

İlçe genelinde denetleme artacak

Başkan Gazi ŞAHİN; “Özellikle yaşamsal alanların ilaçlanmaması çeşitli hastalıkları beraberinde getirir. Bu hastalıklar bazen çok büyük sorunlara yol açarlar. Bu sebepten özellikle halka açık alanların periyodik olarak ilaçlanmasının önemi artmaktadır. Bu bilinçle Elmadağ Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri yapmaktayız” dedi. Başkan ŞAHİN; hayvancılıkla uğraşan vatandaşların gübre atıklarını temizlemesi gerektiğini belirterek, zabıta ekipleri tarafından İlçe genelinde denetlemelerin daha sık yapılacağını ve gerekli görüldüğü takdirde cezai işlemlere başlanacağını bildirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283