Öne Çıkanlar haberleri haber haberi kayseri erciyes acil aşk aranıyor

Sicil affı çalışması bitti, müjde 2017'de

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Sicil affıyla ilgili çalışmamızı Başbakanlığa sunduk. 2017'de müjde olarak hayata geçmiş olacak. Bu düzenlemeyle ticarette beyaz bir sayfa açılacak" dedi.

Sicil affı çalışması bitti, müjde 2017'de
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sicil affıyla ilgili çalışmaların tamamlanarak Başbakanlığa sunulduğunu belirterek, "İnşallah 2017 yılı için bir müjde olarak hayata geçmiş olacak" dedi. Tüfenkci, gelecek yıl uygulanacak sicil affıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakanlık olarak sicil affıyla ilgili çalışmaları bitirdiklerini belirten Tüfenkci, "Başbakanlığa sunduk. Maliye Bakanlığı'nca hazırlanan torba yasa taslağına yetişmek üzere gönderildi. İnşallah bütçe görüşmelerinden sonra ele alınacak torbada sicil affına yönelik bir yasa da olacak" değerlendirmesinde bulundu. 

BANKALARLA BİRLİKTE HAZIRLANDI 

Tüfenkci, düzenlemeyi banka yöneticileriyle hazırladıklarına dikkati çekerek, "İşletmeler borçlarını yapılandırdığında veya tamamını belirlenen sürede ödediklerinde bu borçlardan doğan sicil kayıtlarının dikkate alınmaması yönünde bir çalışma yaptık. Çek, senet, kredi kartı veya bireysel kredilerin ödenmemesiyle oluşan banka kayıtlarının dikkate alınmaması hususunda bir düzenleme gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı. 

Ekonominin can damarına destek! 

Bu arada Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, “Banka ile münasebetleri iyi olan işletmeler zaten kredi alma konusunda pek sıkıntı yaşamıyordu. Asıl önemli olan; herhangi bir şekilde, istemeden çekini, senedini, kredisini ödeyemeyen ve bu sebeple bankadaki sicilleri bozulan firmaların durumu… Bunlar için sicil affı çok önemli. Son gelişmeler bu durumda olan işletmelerimiz adına bizleri sevindirdi. Ekonominin can damarı olan KOBİ’lere verilen bu destekler inşallah boşa çıkmayacak” dedi. 

Ticarette beyaz sayfa 

Özellikle çek veya senetlerini şu veya bu nedenle ödeyemeyen, bankalara borcu bulunan firmalara yeniden yapılandırma hakkı getirerek sicillerini temizleme olanağı sağladıklarını anlatan Tüfenkci, "Ticarette beyaz bir sayfa açtık" dedi.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270