Öne Çıkanlar taner yıldız altın fiyatları muzaffer yıldırım kimdir haberler android 6

SGK'nın son uyarısı 2 Kasım'ı işaret ediyor

Samsun SGK il müdürü tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 30 Ağustos'a kadar gelir testlerini gerçekleştiren kişiler Genel Sağlık Sigorta prim borçlarını yapılandırması gerekiyor. Müdür Ünal Kaya 2 Kasım'a kadar SGK'ya başvuru yapmayanların bir an önce başvurması gerektiğini belirtti.

SGK'nın son uyarısı 2 Kasım'ı işaret ediyor
Ünal Kaya vermiş olduğu açıklamalarda genel sağlık sigortası prim borcu bulunan vatandaşların borçlarını yapılandırmalarının gerektiğini belirterek primlerinin yeniden hesaplamaları için verilen 30 Ağustos tarihinin gelir testlerini yaptırdıklarını belirtti. Bununla birlikte borç yapılandırmalarından faydalanmak isteyenlerin sadece gelir testlerini yaptırmasının da yeterli olmadığını belirten SGK il müdürü Ünay Kaya şu cümleleri kurdu:

 "Gelir testlerine ait sonuçlar sistemlerimize gelmeye başladı. Ama bu yeterli görünmüyor. Vatandaşın kesinlikle 2 Kasım'a kadar bize müracaat ederek bağlı bulundukları ilçelerdeki merkez müdürlüklerimize başvurmaları gerekiyor. Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan yaptırmış oldukları gelir testi sonuçlarını bizim sistemimizde hangi kategoriye düştüyse güncellenmesi ve borçlarına yapılandırma yapılarak taksitlendirilmesi gerekiyor. Gelir durumuna göre ödeyeceği pirim miktarı değişiyor"

Kaya, SGK’ya yapılacak başvuru sonucunda prim borçlarının 6-9-12-18 ay taksitle ödenebileceğini dile getirerek, "Birçok vatandaşımız yapılandırma için gelir testi yaptırmalarını yeterli olduğunu sanıyor. Ancak öyle değil. Mutlaka SGK’ya başvurmaları gerekiyor. 2 Kasım’a kadar başvuruda bulunmamaları halinde borçlarını taksitle ödeme imkanından faydalanamayacaklar" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283