Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber mamak belediyesi İstinat duvarı i İstinat duvarı çöktü

Mobilyada indirim sürebilir!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV indirimi ile ilgili sözlerinin beyaz eşya değil mobilya sektörünü ilgilendirdiğini söyledi.

Mobilyada indirim sürebilir!
Beyaz eşyada ÖTV sıfırlanırken mobilyada KDV yüzde 8'e indirilmişti. Maliye Bakanı Naci Ağbal'da, bugün yaptığı açıklamada, ''Bu iki sektör ekonomide dinamo sektör. Birçok sektörle ilgili. Bu yüzden gerek mobilyada gerekse beyaz eşyada nisan ayının sonunda bu düzenleme süresi dolacak. Ama bakacağız, durumu değerlendireceğiz.'' demişti. Ağbal, daha sonra yaptığı açıklamada ise sözlerinin yanlış anlaşıldığını, KDV indiriminin beyaz eşya değil mobilya sektörünü ilgilendirdiğini ifade etti.

BEYAZ EŞYADA ÖTV, MOBİLYADA KDV

Ağbal, şöyle konuştu:

''Biz beyaz eşyada ÖTV'yi geçici süreyle, yani 30 Nisan'a kadar sıfırladık. Mobilya sektöründe ise KDV oranını 30 Nisan'a kadar yüzde 18'den 8'e indirdik. Dolayısıyla 30 Nisan tarihine kadar beyaz eşyada ÖTV yok, mobilyada da KDV yüzde 18'den 8'e indirildi.

Bizim beyaz eşyada bir KDV indirimi gibi bir planımız söz konusu değil. Arkadaşlarımızın 'bu indirimi 30 Nisan'dan sonra sürdürüyor musunuz?' şeklindeki sorularına verdiğim cevapta, genel olarak indirimlerle ilgili değerlendirme yaparız dedim ama beyaz eşya için konuşacaksak sadece ÖTV, mobilya için konuşacaksak da sadece KDV." 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283