Öne Çıkanlar android 6 gülşah alkoçlar manisa haberleri alanyaspor antalyaspor maçı

Kredi kartı kullanıcısına büyük tuzak

Kredi kartı aidatını ödemek istemeyen Ö.C.’ye müşterisi olduğu banka “Bankamızdan 250 lira değerinde kredi kullanırsanız kart aidatını iade edebiliriz” teklifinde bulundu. B

Kredi kartı kullanıcısına büyük tuzak

Kredi kartı aidatını ödemek istemeyen Ö.C.'ye müşterisi olduğu banka Bankamızdan 250 lira değerinde kredi kullanırsanız kart aidatını iade edebiliriz teklifinde bulundu. Bankalar bu yeni tuzakları ile kredi çekmek için hesap açtıran tüketiciden hesap işlem ücreti, dosya masrafı, Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV), istenilmeden yapılan sigorta masrafı, rehin kaldırma ücreti, ekspertiz ücreti, istihbarat ücreti, başvuru ücreti ve hatta erken borcunu ödeyene ceza gibi masrafları alarak cezalandıracak.
Tüketiciler ile bankaların kart aidatı pazarlığı kızışacağa benziyor. Ankara'dan Şikayet Portalı Şikayetvar.com'a şikayet gönderen Ö.C. banka ile yaşadığı aidat pazarlığı sürecini paylaştı. Bankalar kart aidatı nedeni ile arası açılan müşterileri ile kavga edeceğe benziyor. Çünkü kart aidatını geri isteyen tüketicilere bankalar öyle bir oyun oynuyor ki iade ettiği kart aidatını bedelini kat kat tekrar tüketiciye ödettiriyor.
250 Liralık Krediye Kart Aidatı İade!
Kredi kartı borcu ve kart nedeni ile kredi kartını iptal ettirmek için müşterisi olduğu bankayı arayan Ö.C. bankanın teklifi ile adeta şok oldu. Bankanın teklifini kabul etmeyen şikayetçi yaşadıklarını şöyle dile getirdi:
Bankaya ait kredi kartım var. Bir süre öncesine kadar banka kartımda vardı. İşten ayrılınca uzun süre benden hesap işletim ücreti kestiler. Hesabı kullanmadığımdan, hesap durumunu da bilmiyordum hesap işletim ücretleri birikmiş. Banka kartımı bloke etmişler. Yeni başladığım işimden izin alıp şubeye gittim meseleyi öğrenince mecbur parayı ödedim. Hatta belirttikleri borcu 5 lirada fazladan yatırdım. Küsurat kalıp sonradan borcum artmasın istedim. Kullanılmayan hesaba hesap işletim ücretlerini yine alacaklarını düşünerek hesabımı kapattırmak istedim. Ne hikmetse hesaptaki o fazla 5 lira uçup gitmiş. Daha o şoku atlatamadan kredi kartı borcum geldi. Kart borcumu ödeyip yıllık kart aidatı ödememek için de kartımı iptal ettirmek istedim. Müşteri temsilcileri bana 250 lira değerinde kredi kullanırsam yıllık kart aidatını hesabıma yatıracaklarını söyledi. Hesap açtırıp çeşitli faizler ve masraflar adı altında iade ettikleri o bedeli kat kat bana ödettirecekler. Banka ile yolumu ayıracağım.
Şikayetvar Tüketici Haber Merkezi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270