Öne Çıkanlar haber android 6 elazığ naniye kim teklif verdi istanbul elektrik kesintisi

12-13 Ekim'de okullar tatil mi? Valilikten gelen açıklama öğrencileri sevindirdi

Ankara'da yaşanan barış mitingi sırasında patlatılan canlı bombalar nedeniyle başkent Ankara'da ulusal yas ilan edildi. Saldırının ardından 95 kişinin öldüğü ve 246 kişinin de yaralandığı tespit edildi. Başbakan Davutoğlu üç gün süre ile yas ilan etti. Ulusal yas nedeniyle okulların tatil olma ihtimali var.

12-13 Ekim'de okullar tatil mi? Valilikten gelen açıklama öğrencileri sevindirdi
 Ankara'da yaşanan saldırının ardından ulusal yas ilan edilmesi hakkında eğitim açısından herhangi bir açıklama yapılmış değil. Bankaların ve okulların 12 Ekim Pazartesi günü tatil olması henüz resmi bir açıklama ile doğrulanmadı.

Ankara valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre ise 12 Ekim pazartesi itibariyle tüm okulların eğitim dönemlerine aralıksız devam edeceği ve okulların tatil edilmesinin doğru olmadığı belirtildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre: "10 Ekim günü yaşanan Ankara'da barış mitingi sırasında canlı bomba saldırısı nedeniyle 3 günlük ulusal yas ilan edildi. Bu doğrultuda basın ve yayın organları sürekli olarak okulların tatil edilip edilmeyeceğini sorguluyor. 12 Ekim pazartesi günü okullar açık. Ondan sonra da herhangi bir durum olmazsa tatil edilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır" ifadeleri yer buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283