Öne Çıkanlar haberleri haber ios 7 android 6 haberi

Kuğulu'da sanat halkla buluştu

Çankaya Belediyesi’nin sanatın ve sanatçının görünürlüğünü arttırmak üzere Kuğulupark’ta başlattığı sanat atölyesi çalışmaları amacına ulaştı.Vatandaşlar, çalışmalarını parkta gerçekleştiren sanatçılarla sohbet etme imkanı bulurken, atölyeye katılan çocuklar da resim yaptı.

Kuğulu'da sanat halkla buluştu
Çankaya Belediyesi’nin sanatın ve sanatçının görünürlüğünü arttırmak üzere Kuğulupark’ta başlattığı sanat atölyesi çalışmaları amacına ulaştı. Vatandaşlar, parkta, yağlıboya, suluboya, minyatür, tezhip, deri işleme gibi çeşitli alanlarda çalışan sanatçılarla sohbet etme imkanı buldu. Çalışmaların nasıl gerçekleştirildiği hakkında bilgi alan vatandaşlar, bir eserin oluşum anına tanıklık etmenin mutluluğunu da yaşadı.ÇOCUKLAR DA ATÖLYEYE KATILDI

Resim yapan büyüklerini hayranlıkla izleyen çocuklar da atölyeye katıldı. Çeşitli boyalarla resim yapan çocuklar, kendi çalışmalarının da sergileneceğini duyunca büyük bir sevinç yaşadı. Çalışmalarını kapalı bir mekan yerine açık alanda sürdüren sanatçılar ise, gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını ifade etti.

Sanatçı Pelin Şengül’ün koordinatörlüğünde, sanatçı Şule Acıpayam, Ahmet Akkurt, Meryem Meltem Keleş, Hazan Yaprak, Yusra Canik, Mehmet Babat, Merve Düzağaç, Derya Akgün, Jale Özkasım ve Beyza Purtaş’ın ve atölyeye katılan çocukların çalışmaları Kuğulupark’ta sergilenecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283