Öne Çıkanlar android 6 haberleri haberi sneijder katkı maddesi

Çankaya belediyesi 100 bin ton atık topladı

Çankaya Belediyesi, Ambalaj Atıkları Geri Kazanım çalışması kapsamında, 2006 yılından bu yana 100 bin ton atık topladı. Belediye, 2014 yılının ilk altı ayında ise yaklaşık 10 bin ton atığı geri dönüşüme gönderdi.

Çankaya belediyesi 100 bin ton atık topladı
Çankaya Belediyesi, Ambalaj Atıkları Geri Kazanım çalışması kapsamında, 2006 yılından bu yana 100 bin ton atık topladı. 2014 yılının ilk altı ayında ise, yaklaşık 10 bin ton atık toplayan belediye, önceki yıllarda olduğu gibi kağıt, karton, plastik, cam, metal, kompozit, ahşap, tekstil gibi ambalaj atıklarını kaynağında ayrıştırarak geri dönüşüme gönderdi.

Toplama işlemini, konut ve iş yerlerinin yanı sıra alışveriş merkezlerinden de poşet ve kumbara yöntemiyle yapan Çankaya Belediyesi, geri dönüşüme büyük katkı sağladı.“YÜZDE 95 ENERJİ TASARRUFU SAĞLANIR”

Ambalaj atıklarının geri dönüşümünün sağlanması durumunda yüzde 95’lere varan oranlarda, enerji tasarrufu sağlanacağını belirten Çankaya Belediyesi Çevre Mühendisleri, ambalaj atıklarını geri kazandırmanın, kentin katı atık depolama alanına giden çöp miktarını azaltacağını belirtti. Katı atıklarda ayrılan kağıdın yeniden işleme sokulması için gerekli olan enerjinin, normal işlemlere göre yüzde 50 azaldığını ifade eden mühendisler, yüzde 45 oranında su tasarrufu sağlandığını da vurguladı.MAHALLELERDEN TOPLANIYOR

Ayrancı, Güvenevler, Aziziye, Remzi Oğuz Arık, Kazım Özalp, Büyükesat, Bağcılar, Gazi Osmanpaşa, Murat, Bayraktar, Umut, Muhsin Ertuğrul, Barbaros, Küçükesat Kavaklıdere, Esatoğlu, Doğuş, Seyranbağları, Tınaztepe, İlkadım, Güzeltepe, Naci Çakır, Osman Temzi, Metin Akkuş, İlker, Y. Dikmen, Boztepe, Aşıkpaşa, Arta Topraklık, Cebeci, Çamlıtepe, Dilekler, Erzurum ve Ertuğrul Gazi Mahallelerinde bulunan geri dönüşüm kumbaraları, her salı ve cuma günleri boşaltılıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283