banner265
Hayatta insanı yaşamdan koparan bir çok hastalık vardır.Bu hastalıklarla baş etmek,gerçekten insanı bazen çok yarar. Yeter artık! Daha fazla katlanacak gücüm kalmadı diyebiliriz. İşte bel fıtığı problemi de böyle bir durumdur.Hayatın lezzetini hayattan alıp uzaklara götürür. Peki bu durumda elimiz kolumuz baplı bir şekilde oturup,karamalar mı bağlayacağız? Tabi ki hayır.
Nedir bel fıtığı? Bel bölgesinde bulunan omurgaların arasındaki kıkırdak yapının yırtılarak omurilikten çıkan sinirleri sıkıştırması olayıdır.
Omurgamız disk dediğimiz kıkırdaklarla birbirine bağlanmış omur cisimciklerinden oluşmuştur.Omuriliğin içinden beynimizden gelen emirleri sinirler vasıtasıyla organlarımıza ileten yapılar mevcuttur.
Belimizi yanlış kullandığımız zaman meydan gelen aksaklıklar sonucu,omurilik gerekli sinyalleri beyne gönderemiyor ve doğru emirleri alamayan beyin, doğru salgılamalar yapamıyor. Böylece vücutta aksaklıklar oluşuyor.
Günümüzün masa başında geçen yaşam tarzı, kontrolsüz hareketler, ağır kaldırmalar, itmeler, çekmeler ve bunlara eşlik eden stres faktörü-ki bence en tehlikelisi budur.Bel fıtığını tetikleyen faktörlerdendir.
Bu rahatsızlıkta kişide harekette kısıtlılık belde, kalçada, bacaklarda ve ayaklarda ağrı ve uyuşmalar, gece yatarken rahatsız bir uyku ve sabahında çökmüş bitmiş mutsuz bir insan.
UZMAN REFLEKSOLOG GAMZE ARSLANDOĞAN şöyle açıklıyor;
Bu tabloyu tersine çevirecek bir yöntem artık mevcut. Nedir o, tabii ki refleksoloji. O da ne diye soracak olursanız anlatayım. Vücudumuz müthiş bir sinir ağıyla kaplıdır.Bu ağ beyinden başlayıp el ve ayaklarımızda son bulur.İşte refleksoloji; el ve ayaklarımızda son bulan sinir uçlarına çeşitli bası teknikleriyle yapılan uygulamalarla, beyne gönderilen uyarılar sayesinde salgılamalar başlatan ve vücutta çeşitli iyileştirmelerin sağlandı, tamamlayıcı ve destekleyici bir tedavi şeklidir.
Kısaca dışarıdan vücudumuza hiçbir kimyasal vermeden,kişinin bağışıklık sisteminin harekete geçirilmesi olayıdır.
İşte bel fıtığı probleminde de bu tamamen yan etkisiz yöntem en büyük kurtuluşumuz olacaktır.Ayak tabanından ve ellerden çeşitli noktalara uzman refleksologlar tarafından yapılacak uygulamalarla,bel bölgemizdeki zedelenmiş sinirler tekrar harekete geçirecek ve gerekli iyileşmeler sağlamak, hayatta tutunmaya çalışan hastalara hayat verecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270