Öne Çıkanlar eylül ayı 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları nelerdir TRT web tv alevilik zonguldak

“Yunus Emre” perde dedi

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini, Türk şiir ve düşünce hayatının usta kalemlerinden Necip Fazıl Kısakürek’in “Yunus Emre” oyunuyla açtı.

“Yunus Emre” perde dedi
 Tiyatro ekibi, 2015-2016 sanat sezonu için hazırlanan oyununun ilk gösterimini, Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirdi. Kent Tiyatrosunun genç tiyatroculara yeteneklerini geliştirme şansı sunduğunu hem de tiyatro severleri ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu birbirinden güzel tiyatro eserlerini Mamaklı tiyatro severlerle buluşturuyor. Kent Tiyatrosu ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum ve tüm tiyatro severleri her hafta Mamak Kültür Merkezi’ne bekliyoruz” dedi.
 
Tam not aldı
Mezarlığı olmayan köyü bulmak için yola çıkan ve ilk bilgi olarak ölümsüzlüğe giden yolun insanın içinden geçtiğini öğrenen Derviş Yunus’un hikâyesini konu alan oyun, seyirci karşısındaki ilk sınavında, Başkentli sanatseverlerden tam not aldı. Tiyatro severler, ilgiyle izledikleri oyunun sonunda oyuncuları alkışlarıyla ödüllendirdi. Mamak Belediye Konservatuar Bölüm Başkanı Kenan Olpak yönetiminde 22 oyuncu ile sahnelenen oyun Haziran Ayı’na kadar sezonun diğer oyunları ile dönüşümlü olarak her Cumartesi saat 15.00 ‘te Mamak Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270