Öne Çıkanlar haber manisa haberleri haberler haberi

Teorik bilgiler pratikle zenginleşecek

Elmadağ Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksek Okulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü arasında yapılan anlaşma ile 40 öğrenci 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde belediyenin çeşitli birimlerinde sektör uygulamaları dersi eğitimini yapmaya başladılar.

Teorik bilgiler pratikle zenginleşecek


Elmadağ Meslek Yüksek Okulu MüdürüProf.Dr.Hüseyin Ünver; “Uygulamalı Meslek dersi ile, öğrencilerin eğitim-öğretim dönemlerinde edindikleri teorik bilgilerin pratik uygulamalarla iş hayatında nasıl yer aldığını gördükleri, çalışmalara aktif olarak katılarak bilgi ve becerilerini geliştirdikleri, mesleğe ilk adım attıkları önemli bir süreçtir. Bu bağlamda öğrencilerimizin eğitimine destek veren Belediyemize teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi şahin; “ Öğrenciler belli bir konu üzerinde yazılmış kaynakları okur, çalışırlar ama edindikleri bu bilgiyi nasıl uygulayacaklarını bilemezler. Her ne kadar bazı bölümler öğrencilerine pratik yapma imkânı verse de, sınıf geçmek için edinilen bilgiler uygulanmadıklarından dolayı bir süre sonra unutulmaya mahkûmdurlar. Üniversitede okurken yapılan uygulamalı mesleki eğitimler ise öğrencilere bilgiler hala tazeyken pratik yapma ve bu bilgileri uygulamaya geçirme imkânını sunar.
Öğrencilerimiz Belediyemizin çeşitli birimlerinde okuduğu bölümüyle ilgili gerekli bilgileri ve pratik eğitimlerini alacaklar, sınıf arkadaşlığından iş arkadaşlığına geçişi de yaşayacaklar. 2015-2016 Eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını ve öğrencilerimizin başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum.” dedi.
Elmadağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Davut Gündoğan; Belediye kılık kıyafet kuralları, iş disiplini, kurum içi çalışma kuralları hakkında bilgiler aktarıldıktan sonra öğrenciler eğitimleri için ilgili birimlerde görevlendirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283