Öne Çıkanlar taner yıldız altın fiyatları muzaffer yıldırım kimdir haberler müslümanlar

SİNCAN BELEDİYESİNDEN MUHARREM AYINA ÖZEL PROGRAM

Sincan Belediyesi, vatandaşı bilinçlendirmeye devam ediyor. Birbiri ardına seminerler düzenleyerek vatandaşı bilgilendirmeye çalışan Sincan Belediyesi Muharrem Ayı’na özel bir seminer düzenledi. Yazar Senai Demirci’nin güzel yorumu ile birlik ve beraberlik Ayını karşılayan Sincanlılara, yardımlaşmanın önemi anlatıldı.

SİNCAN BELEDİYESİNDEN MUHARREM AYINA ÖZEL PROGRAM
 
Sincan Belediyesi, Ekim Ayı Kültür ve Sanat Etkinliklerine devam ediyor. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile vatandaşı bilinçlendiren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Muharrem Ayı’nı Sincanlılarla birlikte karşıladı. Lale Konferans Salonu’nda verilen seminerin konuğu ise Yazar Senai Demirci’ydi. Demirci Sincanlılara Muharrem Ayı’nın önemini, anlamını ve yapılması gerekenleri hikayeler ve anekdotlarla anlattı. 
Hicri yılının ilk gününde vatandaşlarla Lale Konferans Salonunda bir araya gelen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Tüm İslam Âleminin Muharrem Ayı’nın mübarek olmasını temenni ediyorum. Birlik ve beraberliğin zirvesi olan bu kutlu Ayın ülkemize milletimize hayırlar getirmesini dilerim.” dedi. 
BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI
İslam dinin yardımlaşma ve hoşgörü üzerine kurulu olduğunu belirten Demirci, yardımlaşmanın önemini anlattı. Muharrem Ayı’nın da birlik ve beraberlik ayı olduğunu ifade eden Demirci, sadece bu kutlu ayda değil her zaman insanların birlik ve beraberlik içinde yaşaması gerektiğini ifade etti. 
Sincan Belediyesi’nin bu seminerlerini de takip ettiğini ve oldukça başarılı bulduğunu belirten Demirci, Hicri Yılın tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283