Öne Çıkanlar kara para aşk android 6 ios 7 haber haberleri

‘Şehit aileleri candan veriyor, biz maldan vermişiz çok mu?’

Ankara Ticaret Odası (ATO), terör nedeniyle şehit olan Ankaralıların birinci derecede yakınlarına maddi yardımda bulunulacak.

‘Şehit aileleri candan veriyor, biz maldan vermişiz çok mu?’

Ankara Ticaret Odası (ATO), terör nedeniyle şehit olan Ankaralıların birinci derecede yakınlarına maddi yardımda bulunulacak.
Önceki gün gerçekleştirilen ATO meclis toplantısında şehit ailelerine yardım yapma kararı alındı. Barış içinde yaşanan bir Türkiye özleminin dile getirildiği ve terörün her türlüsünün kınandığı toplantıda meclis üyeleri, Ankaralı işadamları olarak terörle mücadeleyi desteklemeye kararlı olduklarını vurguladılar. Toplantı gündemi şehit ailelerine yardım maddesinin oylanmasına gelince, ATO Meclis üyelerinin tamamının parmakları 'yardıma evet' için kalktı. Alınan karara göre, Ankara il sınırlarında ikamet eden ve 1 Ocak 2012 tarihinden bu yana terörle mücadelede şehit düşenlerin birinci derecede yakınlarına 10'ar bin lira verilecek. Karar bundan sonra şehit olanların yakınlarını da kapsayacak.
ATO MECLİS BAŞKANININ KONUŞMASI AYAKTA ALKIŞLANDI
ATO Meclis üyelerinin tam desteğiyle çıkan karar öncesinde üyelere seslenen ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür'ün konuşması alkışlarla defalarca kesilirken Gürgür konuşmasında, terörün topraklarımızdan silinmesi için tüm kesimlerin fedakarlık yapması gerektiğini belirtti. Gürgür, ATO olarak şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak bizler için milli vazifedir. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberlik sürecine katkı sağlamak için her türlü fedakarlığa hazırız. 10 bin TL sembolik bir rakamdır. ATO Meclisi tarafından görevlendirilecek çalışma grubuyla desteklerimiz genişletilebilir. dedi.
ŞEHİT AİLELERİ CANDAN VERİYOR, BİZ MALDAN VERMİŞİZ ÇOK MU?
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan ATO Başkanı Salih Bezci ise, 30 yılı aşkın süredir devam eden terör sorununun yarattığı can ve mal kaybının bireysel değil tüm ülkenin kaybı olduğunu kaydetti.
İslam dininde şehitlik mertebesinin önemini hatırlatan Bezci, şehitlerin Türk milletinin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Bezci, Geride kalan aileler, şehitlerimizin bizlere emanetidir dedi.
Türkiye'de terör sorununun bir an önce sona erdirilmesi gerektiğine dikkat çeken Bezci, sözlerini şöyle sürdürdü:
30 yılı aşkın zamandır süren terör, bu ülkenin maddi ve manevi pek çok kaynağını heba etti. Yatırıma, üretime, istihdama harcanabilecek milyarlarca dolar terörle mücadeleye gitti. Terörle doğan ve büyüyen bir nesil yetişti. Şehit cenazelerine gittiğimizde, televizyonlardan izlediğimizde görüyoruz, geride kalan aileler çok gururlu ve onurlu insanlar. Biz ATO olarak ülkemizin dört bir yanında şehit olan Ankaralıların yakınlarına, yüreklerindeki derin acıları dindirmeyeceğini bilsek de, bir nebze olsun katkıda bulunmak istedik. Onlar canlarından can veriyorlar, biz maldan vermişiz çok mu!


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270