Öne Çıkanlar haber haberi haberleri haberler sneijder

POLATLI DEVLET HASTANESİ HİZMETE AÇILDI

Başbakan Yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu, Başbakan Eski Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı Sayın Ali Babacan, Ankara Valisi Sayın Mehmet Kılıçlar ve bazı milletvekillerinin katılımıyla Polatlı Devlet Hastanesi Açılışı ve Gökpınar Barajı Temel Atma Töreni gerçekleştirildi.

POLATLI DEVLET HASTANESİ HİZMETE AÇILDI


Açılışı yapılan Polatlı Devlet Hastanesinin hayırlı olmasını dileyen Bakan Eroğlu, Sağlık Bakanlığı’nın hizmetleri ile destan yazdığını, Türkiye'de artık isteyen herkesin, istediği hastanede muayene olabildiğini ve istediği eczaneden ilacını alabildiğini vurguladı. 

Bakan Sayın Eroğlu, konuşması sırasında Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu'nu telefonla aradı. Törene katılanlara telefon aracılığıyla seslenen Sağlık Bakanı Sayın Müezzinoğlu, Polatlı Devlet Hastanesinin "Hayırlı olması" temennisinde bulunarak "Modern son teknolojiyle donattığımız, servisleriyle bu ilçeye yakışan bir hastane yaptık. Hastane derdine derman arayanlara şifa olsun" dedi. 

Aynı tören kapsamında temeli atılan Gökpınar Barajının sözleşmede 2018 yılında biteceğini kaydeden Bakan Sayın Eroğlu, bu sürenin 2017 yılına çekilmesini isteyerek ihaleyi kazanan firmadan Gökpınar Barajı’nın 2017 yılında bitirileceği sözünü aldı. 

Sayın Eroğlu, “Bugün özellikle 8 tesisin temelini atacağız. 8 tesis arasında çok önemli tesis de buradaki Gökpınar Barajı. Gökpınar Barajı 60 yıldır hasretle beklenen bir baraj. Buraya yılda 25 milyon metreküp su verecek. 2060 yılına kadar Polatlımız memba suyu içecek. Buradaki 26 civarındaki köyün sulama suyu temin edilecek. Yılda yaklaşık 42 milyon TL Polatlılı çiftçimizin cebine ilave zirai gelir olacak gelecek.” diye konuştu. 

Başbakan Yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan ise konuşmasında, "Saldırılar kimden gelirse gelsin, hangi terör örgütünden, buna karşı çok kararlı bir mücadele yürütüyoruz.” dedi. 

Bakan Sayın Akdoğan ayrıca bugünlerin taziye ve acıyı paylaşma günü olduğunu, bu acının ortak bir şekilde paylaşılması gerektirdiğini ifade etti. 

Terörün bir amacının da günlük yaşama sekte vurmak, genel gidişatı bozmak ve ülkeye yön vermeye çalışmak olduğuna işaret eden Sayın Akdoğan, Türkiye'ye kimsenin rota çizemeyeceğini belirtti. 

Ankara’daki patlamayı şiddetle kınadığını vurgulayan Sayın Eroğlu, “Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara Allah’tan şifa niyaz ediyoruz. Milletimize böyle sıkıntılar olmasın diye dua ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Ankara Valisi Sayın Mehmet Kılıçlar  “Ankara tren garı önünde gerçekleştirilen, birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden menfur saldırıyı bu vesileyle bir kez daha şiddetle kınıyor; saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” diyerek başladığı konuşmasında; 

“Ülkemizde sağlık alanında özellikle son on yılda gerçekleştirilen değişim ve gelişim nedeniyle artık vatandaşlarımız daha kaliteli teşhis ve tedavi için yurt dışına gitmek zorunda kalmadıklarını, bilakis dünyanın her yerinden insanlar sağlık hizmetlerimizden faydalanabilmek için ülkemize geldiklerini ifade ederek; “İşte bugün, burada gerçekleştireceğimiz açılışla sadece Polatlı’ya bir hastane değil; tüm bölgeye hitap edecek olan Türkiye’deki en ileri tıp teknolojisine sahip, akıllı bilgi teknolojileri ile donatılmış tanı-tedavi üniteleri, çağdaş mimarisi ve yepyeni bir sağlık anlayışı ile hizmete hazır, büyük ve modern bir tesisi ülkemize kazandırmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Son yıllarda ülkemizin sağlık alanında dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olmasında ve Polatlımıza bu büyük hastanenin kazandırılmasında verdiği desteklerden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na, törenimize teşrif eden Başbakan Yardımcımız Sayın Yalçın Akdoğan’a, Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”dedi. 
Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Eski Yardımcısı Ali Babacan ve Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar'ın da katılımlarıyla Polatlı Devlet Hastanesi’nin açılışı yapıldı ve Gökpınar Barajı'nın temeli atıldı. Temel atma töreninin gerçekleştirilmesinin ardından protokol mensupları Polatlı Devlet Hastanesi'ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270