Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

PKK karakol bastı: 1 şehit

PKK, Diyarbakır Hani ilçesinde Lice’ye misilleme olarak karakol bastı. 1 asker şehit oldu.

PKK  karakol bastı: 1 şehit

PKK, Diyarbakır Hani ilçesinde Lice'ye misilleme olarak karakol bastı. 1 asker şehit oldu.
Terör örgütü PKK'nın Lice'deki olaylara misilleme olarak Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde bir karakola saldırıda bulunduğu bildirildi. Hani'deki Kayacık Karakoluna düzenlenen saldırıda, karakolda görevli bir askerin şehit düştüğü belirtildi.
Saldırıyla ilgili açıklamayı, PKK'nın askeri örgütlenmesi olan Halk Savunma Güçleri'nin (HPG) Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM) yaptı. HPG-BİM, açıklamasında, "28 Haziran günü Amed'in Lice ilçesi Hêzan (Kayacık) köyünde yapılan karakol inşaatını protesto eden halka ateş açan ve Medeni Yıldırım isimli Kürt gencini katleden ve 9 kişiyi yaralayan işgalci TC ordusuna yönelik gerillalarımız tarafından bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. 3 Temmuz günü Amed'in Hani ilçesinde bulunan Hegasor karakoluna yönelik gerçekleştirilen eylemde 1 asker öldürülmüştür" denildi.

'ASKERİ HAREKETLİLİK VE TOP SALDIRILARI SÜRÜYOR' İDDİASI

HPG-BİM açıklamasında son günlerde bazı alanlarda askeri hareketlilik ve top saldırılarının olduğunu iddia etti. Açıklamada 3 Temmuz günü 19.00 ile 20.00 saatleri arasında Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Erbiş ve Talisa köyleriyle Güvenlik tepesi ve Kepe Mirişka alanlarının obüs ve havan topları ile bombalandığını öne sürüldü. "1 Temmuz günü Van'ın Saray ilçesine bağlı Xırabsor, Şerefxan ve Avanyurt köyleri ile yakın kırsal alanda işgalci TC ordusu tarafından bir operasyon düzenlenmiştir diyen HPG-BİM, bu operasyonun 2 Temmuz günü geri çekildiğini ifade etti.

Validen karakol baskınına yalanlama

Terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde bir karakola saldırıda bulunduğu ve bir askerin şehit olduğuna dair yayınlanan haberlere Diyarbakır Valisi Mustafa Kıraç'tan yalanlama geldi.
Terör örgütü PKK'ya yakın bir internet sitesinde yer alan Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde karakol baskınında bir askerin şehit olduğu iddiasına Vali Mustafa Kıraç'tan açıklama geldi.
Vali Kıraç iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283