Öne Çıkanlar haberi haber haberleri sneijder ahberler

ETİMESGUT KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILACAK

Etimesgut Kent Konseyi 16. Olağan Genel Kurulu 17 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Saat 14:00’de başlayacak genel kurul Kent Konseyi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

ETİMESGUT KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILACAK


5 BİN ÜYE, 5 MECLİS
5 binin üzerinde üyesi bulunan kent konseyi, yıl boyunca birçok etkinliğe imza atıyor. Kent Konseyi Binası’nda Gençlik, Engelli, Emekli, Kadın ve Çocuk Meclisleri faaliyet gösteriyor. Her meclisin kendine ait çalışma ve toplantı alanları bulunuyor. Çalışma grupları ve meclisler, düzenli olarak toplantılarını yapıyor, belediye ile halk arasında köprü oluşturuyor.

MAHALLE ÇALIŞMALARI
Kent Konseyi’nde 33 mahallenin tamamının mahalle çalışma grupları bulunuyor. Mahalle muhtarlarının da yer aldığı çalışma grupları, mahallelerinin sorunlarını tespit ederek hem belediye yönetimine iletiyor, hem de belediye meclisine öneri olarak sunuyor. Böylece belediye, mahallenin en küçük sorunundan bile haberdar olup çözüm üretebiliyor.

STK’LAR AKTİF
Kent Konseyi Binası’nda sivil toplum kuruluşları da yoğun tempo içinde faaliyetlerini yürütüyor. STK’lar bilgisayarı, masası, misafir ağırlama bölümlerinden oluşan modern çalışma ofislerinde üyeleriyle daha etkili iletişim kuruyorlar. STK’lar ayrıca ilçenin geleceği için görüş ve önerilerini belirterek ilçenin geleceğinde önemli rol oynuyor.

GENEL KURUL GÜNDEMİ
Genel Kurul Gündemi şöyle belirlendi: “Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Divan Seçimi ve Yetkilendirilmesi, Faaliyet Raporlarının Okunması ve İbrası, Protokol Konuşmaları, Meclis, İhtisas, Mahalle ve Çalışma Gruplarının Tavsiye Niteliğindeki Kararların Alınması, Dilek ve Temenniler”. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283