Öne Çıkanlar haber haberi haberleri haberler sneijder

Davutoğlu AFAD sergisini gezdi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da düzenlenen ve ülkemizin 1 Temmuz’dan bu yana Başkanlığını yürüttüğü Küresel Göç ve Kalkınma Forumu 8. Zirvesi’nde yaptığı açılış konuşmasının ardından AFAD’ın açtığı “Güvenli Liman: Türkiye” fotoğraf sergisini ziyaret etti.

Davutoğlu AFAD sergisini gezdi!
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay’ın Başbakanımıza eşlik ettiği fotoğraf sergisi, Türkiye’nin Suriyeli ve Iraklı sığınmacılara AFAD  koordinasyonunda yaptığı insani yardımları anlatıyor.

Güvenli Liman: Türkiye fotoğraf sergisi, ülkemizin 5 yıldır Suriyeli ve Iraklı sığınmacılar için Başbakanlık AFAD koordinasyonunda gerçekleştirdiği insani yardımların bir özetini çiziyor. Sergide; Kobani krizi sırasında 3 günde 200 bin Kobanili sığınmacının ülkemize kabulünden, BM’nin bu yılki Kamu Hizmeti Ödülünü alan AFAD barınma merkezlerinden ve Irak’a yapılan insani yardımlardan çeşitli kareler bulunuyor.

150 ülkenin temsil edildiği ve AFAD Başkanı Fuat Oktay'ın da iştirak ettiği Küresel Göç ve Kalkınma Forumu 8. Zirvesi’ne, BM Genel Sekreter Vekili, BM Mülteciler Yüksek Komiseri, BM Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi, BM Genel Sekreterinin Uluslararası Göç Özel Temsilcisi başta olmak üzere, uluslararası kuruluşların üst düzey yetkilileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılıyor. 

Forum Başkanlığımız, halen iki milyonu aşkın Suriyeliye koruma sağlayan ülkemizin, Birleşmiş Milletler gündeminde de önemli yer tutan göç ve kalkınma ilişkisi konusundaki etkin çabalarının göstergesidir. Küresel Göç ve Kalkınma Forumu 8. Zirvesi, ülkemizin göç yönetimi alanında izlediği, tarihten gelen deneyimine dayanan etkin politikalarının küresel düzeyde bir kez daha yansıtılmasına imkan sağlayacak.

AFAD Hakkında;
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), afet ve acil durumlara ilişkin “tek yetkili kurum”dur. “Afetlerde Türkiye’nin Ortak Gücü” anlayışıyla afet yönetimi faaliyetlerini planlamakta, yönlendirmekte, desteklemekte ve koordine etmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283