Öne Çıkanlar android 6 sneijder haberleri haberi ios 7

Büyükşehir, üniversite öğrencilerini karşılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e öğrenim görmek için şehir dışından gelen öğrencileri sıcak bir gülümseme, ikramlar, ulaşım ve rehberlik hizmetleriyle karşılıyor.

Büyükşehir, üniversite öğrencilerini karşılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'e öğrenim görmek için şehir dışından gelen öğrencileri sıcak bir gülümseme, ikramlar, ulaşım ve rehberlik hizmetleriyle karşılıyor.
AŞTİ'de bulunan Büyükşehir Belediyesi Turizm Ofisi Öğrenci Bilgilendirme Masası Başkent'e öğrenim görmeye gelen tüm öğrencileri, şehir dışında ilk gün korkusundan uzaklaştırmak ve evlerindeki sıcak karşılamayı sağlamak amacıyla hizmet veriyor. Masada, Büyükşehir Belediyesi'nin öğrencilere sunduğu ücretsiz hizmetlere ilişkin de bilgiler veriliyor.
Öğrenci Bilgilendirme Masası Sorumlusu Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm Şube Müdürlüğü görevlisi Şeyda Saltoğlu, günde ortalama 500 öğrencinin, bilgi için başvuruda bulunduğunu belirterek, Şehir dışından Başkent Ankara'ya öğrenim görmek için gelen öğrencilerimizi karşılıyor, çorba, şampiyon ekmek ve çay ikramlarında bulunuyoruz dedi.
Öğrencilerin şehri iyi tanımadıkları için özellikle sabah saatlerinde Başkent'e geldiklerini ve en çok da üniversitelerine nasıl ulaşacaklarını sorduklarını kaydeden Saltoğlu, Tüm bu bilgileri vermemizin ardından, kendilerini ücretsiz olarak üniversitelerine ulaştırıyoruz. Ayrıca masamızda öğrencilere ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti, sabahları ücretsiz çorba dağıtımı, gençlik merkezleri, BELMEK ve BELTEK kursları gibi pek çok hizmetimiz hakkında bilgi de veriyoruz diye konuştu.
Değişik bölgelerde 17 ayrı üniversite bulunan Ankara'da okuma ayrıcalığına kavuşan öğrencileri AŞTİ girişinde, Sevgili Gençler Üniversiteler Şehri Ankara'mıza hoş geldiniz. Sizlere Başarılar Dilerim – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yazılı dev afişle karşılayan Büyükşehir Belediyesi, ayrıca öğrencilere Ankara'nın tanıtım kitapçığı ve haritasını da hediye ederek, öğrencileri Ankaralı yapmak için gayret sarf ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270