Öne Çıkanlar kürdistan kürt partisi kobani kent konseyi kot yasağı

BEŞTEPE’DE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıldönümü nedeniyle, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in öncülüğünde, aralarında sivil toplum örgütlerinin de bulunduğu binlerce Ankaralı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde “Cumhuriyet Yürüyüşü” gerçekleştirdi.

BEŞTEPE’DE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yürüyüş yapanları Külliye’den selamlarken, vatandaşlara, “Cumhuriyet Bayramımızın 92. yılı, tüm gençliğimiz için, ülkemiz için kutlu olsun” diye seslendi. 
         

Gaziler, seymenler, çocuk seymenler ve mehter takımı üyelerinin de aralarında olduğu vatandaşlar, “Cumhuriyet Yürüyüşü” için İstanbul Yolu Çiftlik Kavşağı’nda toplandı. 1 km uzunluğundaki Türk Bayrağı’nı da taşıyarak kortej oluşturan vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne doğru yürüyüşe geçti. 


Cumhurbaşkanlığı Caddesi boyunca ilerleyen vatandaşları, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünden geçerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan balkondan karşıladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte balkondan halkı selamladı. 

 -ERDOĞAN: “BU İLGİNİZE, COŞKUNUZA MİNNETTARIM”

Daha sonra vatandaşlara hitap eden Erdoğan, “Cumhuriyet’in 92. yıldönümünü tebrik ediyorum, bu ilginize bu coşkunuza minnettarım” ifadelerini kullandı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı ile Seymenlerinin geçişinde “Ankara’nın seymenlerini de tebrik ediyorum, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nı da tebrik ediyorum, kutluyorum. Bayramınızı tebrik ediyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine sevgi gösterisinde bulunan Ankaralılara, “Cumhuriyet Bayramımızın 92. yıldönümünde sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Türk Bayrağımızı taşıyan tüm gençlerimizi kutluyorum” diye seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yürüyüş kortejini oluşturan gruplara, geçişleri sırasında şöyle seslendi:

 “TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET”
“Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışıyla, inanıyorum ki 2023 yılından sonra dünyanın ilk 10 ülkesinden biri olacağız.  1 kilometre uzunluğundaki bayrağımızla beraber inanıyorum ki inşallah bu millet, bu nezih millet, hedeflerine sarsılmadan ulaşacaktır.  Ortaya koyduğunuz tablo, her türlü takdirin üstündedir, sizleri kutluyorum. 

Türk Bayrağı ile yaptığınız bu yürüyüş, bir birlik yürüyüşüdür,  kardeşlik yürüyüşüdür, dayanışma yürüyüşüdür, paylaşım yürüyüşüdür. İnanıyorum ki tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olduğumuz sürece bizi kimse birbirimize düşüremeyecek. Bu yürüyüşünüz daim olsun diyorum. Bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bir kilometre uzunluğundaki Türk bayrağımızla şu anda tüm Türkiye’ye, tüm dünyaya bir mesaj veriyorsunuz. Bu mesaj tek millet mesajıdır, tek devlet mesajıdır; tebrik ediyorum, sizleri kutluyorum.


Tüm gençliğimize sesleniyorum; Türkü ile, Kürdü ile, Lazı ile,  Çerkezi ile, Romanı ile, Zazası ile, Boşnağı ile, Arnavutu ile, Gürcüsü ile, 78 milyonun tüm gençliğine, özellikle Ankara’dan en kalbi duygularla sesleniyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283