Öne Çıkanlar alevilik eylül ayı zonguldak 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları nelerdir TRT web tv

Başbakan Yardımcısı Akdoğan’dan Ankaralı Galericilere ziyaret

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Ankara Oto Galericileri Derneği ANODER Başkan Yardımcısı Hüseyin Suat Kansız’ın sahibi olduğu Seray Otomotiv’i ziyaret ederek ANODER üyesi galericilere seslendi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan’dan Ankaralı Galericilere ziyaret

ANODER Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri ile birçok üye galeri temsilcilerinin hazır bulunduğu ziyarette konuşan ANODER Başkanı İlkay Kalkan, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a galerici esnafına dün olduğu gibi bugünde gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. 
ANODER Başkanı Kalkan, Galericiler olarak, esnafın sorunlarının çözümünün işbirliği ve diyalogdan geçtiğinin bilincinde olduklarını belirterek, “Bu hususta oluşturduğumuz Ankara Oto Galericileri Derneği ANODER vasıtası ile birlik ve dirlik içerisinde tek ses olarak çalışmalarımızı sürdürmekte, gerek belediyelerimiz gerekse de hükümetimiz ile yakın diyalog ve işbirliği içinde çalışmaktayız. Galericilerin sorunlarının yanı sıra ülkemiz ve milletimizin menfaati içinde oluşturduğumuz derneğimiz hızla büyümekte ve güçlenmektedir. Güçlü üye yapımız ile Ankaralı galericinin sesi ve gücü olduk. Ankaralı galericinin sorunlarının çözümünün yanı sıra ülkemiz ve milletimizin refahı ve huzuru için canla başla çalışmaktayız.” dedi. 
-Karanlık oyunları bertaraf edecek güçte ve bilinçteyiz-
Ülkenin zor ve karanlık günlerden geçtiği bu günlerde galerici esnafı olarak üzerlerine düşen her türlü göreve daima hazır olduklarını belirten Kalkan sözlerine şöyle devam etti: “Bu ülke, bu topraklar, bu millet tarih boyunca nice karanlık oyunu bozmuş, nice zorlukların üstesinden gelmiştir. Bugünde bu karanlık oyunları bertaraf edecek güçte ve bilinçteyiz. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermeyecek, birliğimizi, dirliğimizi dünden daha sağlam koruyarak istikrarlı ilerleyişimize devam edeceğiz. Haine, hayduta, bölücüye, ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyen iç ve dış nifaklara fırsat vermeyeceğiz. Bizler galerici esnafı olarak bu görüş ve ideal ile milletimiz ve ülkemiz için her türlü göreve daima hazırız.”
-Bugün dert yanma şikayet etme günü değil- 
Kalkan, “Esnafımız ANODER çatısı altında bir araya gelmiş;  ülkesi ve milleti için dün olduğu gibi bugünde her türlü göreve hazır olduğunu arz etmektedir. Evet sorunumuz çok ama bugün dert yanma şikayet etme günü değil, bugün birlik ve dirlik sergileme günüdür. Bugün kendi sorunlarından önce ülkemizin geleceğini düşünme günüdür. İstikrarı ve huzurlu yarınlarını hep birlikte oluşturmak için üzerine düşeni yapma günüdür.” diye konuştu. 
Her sabah Besmele ile ‘Haydi Bismillah’ diyerek dükkanını açan ANODER üyesi tüm galerici esnafının birlik ve dirlik içinde ülkenin aydınlık geleceği için çalışmaya hazır ve nazır olduğunu ifade eden ANODER Başkanı Kalkan, “Bayrağımızın gölgesinde yankılanan ezan sesinin huzur verdiği Türkiye’yi yıkmaya, milletimizin arasına nifak sokmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.” dedi. 
-Akdoğan Galerici esnafının sorunlarını dinledi-
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ise Emek 8. Cadde'deki galerileri ziyaret ederek, esnafla selamlaştı galerici esnafının daima yanında olduklarını belirterek tek tek esnafla ilgilenip sorunlarını dinledi. 
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, esnafa hitaben yaptığı konuşmada, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlere taziyelerini iletti.
Günün siyaset yapma değil, acıyı paylaşma günü olduğunu ifade eden Akdoğan, bundan sonra yapılacak parti mitinglerinin teröre ortak tepki koyma niteliğinde olacağını kaydetti.
Yalçın Akdoğan, Ankara'daki terör saldırısının bütün ülkeye karşı yapıldığını belirterek, "Türkiye'nin huzuruna, barışına, demokrasisine karşı bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Bu acıyı ne kadar paylaşabilirsek, teröre karşı ne kadar ortak bir tavır takınabilirsek, birlikte hareket edebilirsek teröre en güzel cevabı bu şekilde vermiş olacağız" dedi.
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, saldırıda hayatını kaybedenlerin acısının herkesin acısı olduğunu belirterek, "Bu saldırı bütün Türkiye'ye karşı gerçekleştirildi. Türkiye'nin huzuruna, barışına, demokrasisine karşı bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Bu acıyı ne kadar paylaşabilirsek, teröre karşı ne kadar ortak bir tavır takınabilirsek, birlikte hareket edebilirsek teröre en güzel cevabı bu şekilde vermiş olacağız" diye konuştu.
Terörün bir amacının da günlük yaşama sekte vurmak, genel gidişatı bozmak ve ülkeye yön vermeye çalışmak olduğuna işaret eden Akdoğan, Türkiye'ye kimsenin rota çizemeyeceğini belirtti.
Terör odaklarının AK Parti iktidara geldikten sonra da Türkiye'ye yön vermeye çalıştığını vurgulayan Akdoğan, "AK Parti yapılan bu saldırılara karşı bir mücadele ortaya koydu. Bunların arkasındaki kirli odaklar, vesayet odakları kim varsa, hangi örgüt ve anlayış varsa bunları etkisizleştirdiğimiz ve zayıflattığımız için Türkiye son zamanlarda önemli mesafeler kat etti. Bu oyunu bozmamız gerekiyor. Acımızı paylaşacağız, yaşayacağız, taziye günlerimizi geçireceğiz ve hayatı normal akışına çevireceğiz. Bu şekilde terörün oyununu bozabiliriz" ifadesini kullandı.
Bölgede çok büyük bir çalkantı olduğuna dikkati çeken Akdoğan, güneyde, yaklaşık bin 300 kilometrelik sınırda devlet otoritesinin olmadığını kaydetti.
-"Tek başına sivrisineklerle uğraşmak meseleyi çözmüyor"-
Suriye ve Irak'ın fiziki olarak birkaç parçaya bölündüğünü anımsatan Akdoğan, terör örgütlerinin ve birtakım nüfuz peşinde koşan ülkelerin söz konusu bölgeyi savaş alanına çevirdiğini aktardı.
Akdoğan, şöyle konuştu: "Yanı başımızda bir bataklık var ve bu bataklık bu terör olaylarını üretiyor. Bu bataklık kurumadan, tamamen bu terör belasından kurtulmamız mümkün değil. Bataklığı kurutmadan tek başına sivrisineklerle uğraşmak meseleyi çözmüyor. Burada da samimi bir çaba gerekiyor. Suriye meselesi küresel satranç oyunu gibi güç çekişmelerine kurban edildi. Herkes nüfuz peşinde koşuyor ama olan insanlara oluyor, hayatlar sönüyor. 2,5 milyon insan Türkiye'ye geldi. Peki bunlarla kim ilgileniyor, kim kucak açıyor, kim sahip çıkıyor... Nüfuz peşine düşen kimse bu insanları düşünmüyor. Türkiye tamamen insani boyutuyla meseleye yaklaşıyor."
Şu an Türkiye'nin bölgede istikrar abidesi olduğunu ifade eden Akdoğan, çevre bölgelerdeki birçok ülkenin otoriteyi kaybettiğini, Türkiye'deki bu istikrar ve büyüme tablosunun bazılarını rahatsız ettiğini, bu rahatsızlığın bazı zamanlarda terör olayları şeklinde ortaya çıktığını vurguladı.
-"Sen kendi devletini nasıl suçlarsın"-
Böyle saldırı durumlarında millet olarak ortak bir duruş sergilenmesi gerektiğini anlatan Akdoğan, şunları söyledi: "Bu milli bir mesele herhangi bir partinin meselesi değil, bir memleket meselesi. Bakın siyasi partiler arasındaki duruma. Sürekli bir hayır, her şeyi reddetme, bir araya gelememe... Peki terör gibi bir ortak meselede, ulusal bir sorunda bir araya gelemeyeceksek, ortak bir açıklama yapamayacaksak bu sorunla nasıl baş edeceğiz. Biz Türkiye hükümetsiz kalmasın dedik, taşın altına tüm vücudumuzu koyduk ama onlar kaçıyorlar."
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, terörle mücadeleyle ilgili ortak ve sorumlu bir duruş sergilenmesinin gerekliliğine vurgu yaparak, "Sorumsuz birtakım açıklamalar yapıldığını görüyorsunuz. Olay daha yeni olmuş, cenazeler kaldırılmamış çıkıyor birileri devleti suçluyor. Elinde delil var mı? Yok. Sen kendi devletini nasıl suçlarsın? Devlet halkına karşı bunları yapıyor nasıl dersin? Bunu dersen Türkiye'ye nasıl bir aidiyetin var senin" değerlendirmesinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270