Öne Çıkanlar melih gökçek sneijder yılanların öcü yeni bölüm fragmanı gs android 6

Başaklı kadınlar kansere karşı bilinçlendi

Geçtiğimiz yıl Mamak’ta yüzlerce kadını kansere karşı bilinçlendiren Mamak Belediyesi ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) bu yılın ilk seminerini Başak Aile Merkezi’nde gerçekleştirdi. Uzman doktorlar tarafından verilen seminerler erken teşhis açısından son derece önemli.

Başaklı kadınlar kansere karşı bilinçlendi
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “KETEM ile işbirliği yaparak düzenlediğimiz seminerlerimize tüm Mamaklı kadınlarımızı bekliyoruz. Kanser gibi son derece tehlikeli hastalıkta bilinçli olmak erken teşhis açısından son derece önemlidir. Bu nedenle düzenlenen seminerlerle hem kadınlarımız kansere karşı yetkili ağızlardan bilgilendiriliyor hem de olası belirtilerle karşılaşanların neler yapması gerektiği anlatılıyor” dedi. 
 
Bu yılda yüzlerce kadının bilgilendirilmesi hedefleniyor
Geçtiğimiz yıl yüzlerce kadına ulaşan Mamak Belediyesi ve KETEM bu yıl da yüzlerce kadına ulaşarak kansere karşı bilinçlendirmeyi hedefliyor. Seminerde katılımcılara rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri ve meme kanseri hakkında bilgi veriliyor. Sigara ve beslenmenin kanserle olan ilişkisinin de ele alındığı seminerlerde KETEM bünyesinde yapılan taramalar hakkında da katılımcılara geniş bilgi veriliyor. Seminerler KETEM görevlileri Dr. Filiz Temel, Dr. Neşe Canoler, Tıbbı Teknolog Hatice Şöhretli tarafından gerçekleştiriliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270