Öne Çıkanlar alevilik eylül ayı zonguldak TRT web tv 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları nelerdir

Atık Pil toplama kampanyasına minik ellerden büyük destek!

2013-2014 eğitim öğrenim yılı fen ve teknoloji dersindeki doğal çevreyi koruyalım konulu ders kapsamındaCumhuriyet İlkokulu 3/C sınıfı öğretmenleriöğrencileri ile Elmadağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından velilerinin de desteği alınarak, Elmadağ İlçesinde ”Atık pil Toplama Kampanyası” başlatıldı.

Atık Pil toplama kampanyasına minik ellerden büyük destek!
Veliler gruplara ayrılarak atık pil kutuları yapıp, ilçedeki işyerlerine, evlere, sitelere geri dönüşüm kutularını bilgilendirmeler yaparak dağıttılar ve 227 kg atık pil toplandı. 

Atık piller TAP a teslim edildi

227 kg atık pil Elmadağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafındanCumhuriyet İlkokulu’nda yapılan törenden sonra TAP’ a teslim edildi.Törene;Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN, TAP’ in İstanbul ve Ankara yetkilileri,İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç, Halk Eğitim Müdürü Halil Dede Ayan, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mahmut Gevherve veliler de katıldı.

Çocukların hediyelerle ödüllendirildi
Geçen yıl başlatılan bu kampanyanın sonunda bu yıl 4/C olan sınıfa duvara yapışan ve mıknatıslı büyük satranç takımı, sınıftaki tüm öğrencilere satranç takımı ve ücretsiz lunapark bileti hediyeleri, TAP’ in İstanbul yetkilisi ve Elmadağ Belediye Başkanı tarafından takdim edildi.

Başkandan miniklere büyük teşekkür
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, doğaya atılan pillerin zamanla içlerindeki metal bölümlerinin dışarı sızarak çevreye telafisi zor zararlar verdiğini ve yeraltı su kaynaklarını zehirlediğini hatırlatarak, proje için öğrencilere teşekkür etti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270