Öne Çıkanlar alevilik eylül ayı zonguldak haber TRT web tv

Ankara Sanat Kulübü uyuşturucuya karşı sahnede

Kültürel etkinliklerin adresi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi Ankara Sanat Kulübü’nün düzenlediği Lotuslar Vizyonda gecesine ev sahipliği yaptı.

Ankara Sanat Kulübü uyuşturucuya karşı sahnede
Yeni sezonun ilk gösterisini Mamak’ta düzenleyen Ankara Sanat Kulübü uyuşturucu bağımlılığına karşı sahne aldı. Ankara Sanat Kulübü özellikle gençler arasında yaygınlaşan uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek ve gençleri sanatın en güzel dallarından biri olan folklora yöneltmeyi hedefliyor. Geceye Ak Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden farklı halk oyunlarını büyük bir başarıyla sergileyen Sanat Kulübü Üyeleri büyük alkış aldı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Gecede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Uyuşturucuyla her alanda ve her zeminde mücadele edilmesi gerekiyor” dedi. 

 
Gençleri sosyalleştiriyoruz

Ankara Sanat Kulübü Başkanı Türker Demir: “Gençler arasında yaygınlaşan uyuşturucuya karşı Ankara Sanat Kulübü olarak Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun bu yılki parolasını destekliyoruz ve diyoruz ki ‘Uyuşturucuya karşıyız halk oyunlarına bağımlıyız’ bizler hem gençleri uyuşturucudan uzak tutuyoruz hem de gençlerimizin sosyalleşmesini sağlıyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270