Öne Çıkanlar yılanların öcü yeni bölüm fragmanı melih gökçek sneijder gs android 6

Ankara saldırısından sonra meydanın adı değişti!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin meclis ile ortak almış olduğu karar doğrultusunda Ankara'da yapılan canlı bombalı terörist saldırıdan sonra tren garı meydanının adı 'Demokrasi Meydanı' oldu.

Ankara saldırısından sonra meydanın adı değişti!
Ankara'da yapılan canlı bombalı saldırının ardından Ankara Garı ismiyle anılan meydanın adı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Demokrasi Meydanı' olarak adı değiştirildi.
Ankara'da Meclis Başkanı Vekili Ali İhsan Ölmez tarafından yapılan olağanüstü toplantının ardından böyle bir karara varıldı.
10 Ekim'de yapılan saldırı ve 99 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Türkiye'de yapılan ulusal yas nedeniyle meydanın adının değiştirilmesine karar verildi. Bölgenin adı artık Demokrasi Meydanı.
Önergeyi, AK Partili belediye meclis üyeleri desteklerken, CHP'li meclis üyeleri ise alana "Barış Meydanı" adı verilmesini istedi.
Daha sonra yapılan görüşmeler sonucunda, alana "Demokrasi Meydanı" isminin verilmesi oy çokluğu ile kararlaştırıldı.
Patlamanın olduğu, Ulus istikametinden gelen Cumhuriyet caddesi, Opera istikametinden gelen Talatpaşa Bulvarı ve Yenimahalle istikametinden gelen Hipodrom Caddesinin kesiştiği alanın, daha önce resmi bir ismi bulunmuyordu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283