Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber haberler yınca evcimik

Ali Baba ve 40 gösterime giriyor!

Ankara Devlet Opera ve Balesi (Ankara DOB) 17 Ekim Cumartesi akşamı Opera Sahnesi’nde bir opera masalını ağırlayacak. Bestesi Selman Ada’ya, librettosu Tarık Günersel’e ait Ali Baba & 40 operası Mehmet Balkan rejisiyle sahneye konulacak.

Ali Baba ve 40 gösterime giriyor!Daha önce yurtiçinde sayısız temsil veren ve yurtdışında Wuppertal Operası’nda repertuvara alınan ilk Türk operası ünvanını alan ve seyirciler tarafından büyük beğeni toplayan eser; tanıdık ve sevilen aryaları, renkli kostüm ve dekoruyla Ankaralı sanatseverlere eğlenceli  ve büyülü bir gece yaşatmayı amaçlıyor.
Eserin konusu kısaca şöyle: Haramilerin mağara sırrını öğrenen Ali Baba eve altınlarla döner. Mağaranın yerini ağabeyinden öğrenen Kasım zengin olmak için oraya gider. Tam mağaradan çıkacakken sihirli sözü hatırlayamaz, kapalı kalır ve haramilerin eline düşer. Kaygıyla mağaraya giden Ali Baba kardeşinin parçalanmış cesedini bulur. Parçaları evine taşır.
Ali Baba’nın evini bulan Haramibaşı tüccar kılığında zeytinyağı küpleri ile gelip ondan bir gece konaklama izni ister. Nurcihan küplerde haramiler olduğunu anlar. Onları ninniyle uyutarak etkisiz kılar. İçeri dönen Nurcihan Haramibaşı’nın kimliğini ortaya çıkarır. Haramiler tutuklanır, Ali Baba canını kurtaran Nurcihan’a olan gönül borcunu onu azad edip oğlu Abdullah’la evlendirerek gösterir. 


ALİ BABA & 40 (Opera / 2 Perde)
Orkestra Yönetmeni: Selman Ada, Florian Frannek, Sunay Muratov, Reji: Mehmet Balkan, Koreografi: Mehmet Balkan, M. Kürşat Kılıç, Koro Şefi: Lyubomira Aleksandrova, Dekor: Tayfun Çebi, Kostüm: Sevtaç Demirer, Işık: Fuat Gök

Tarih: 17-19-28 Ekim 2015
Saat: 20:00
Yer: Opera Sahnesi (Atatürk Bulvarı No:20 Ulus – Ankara)
Bilet satış yerleri: Opera Gişesi, biletiva.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270