Öne Çıkanlar alevilik eylül ayı zonguldak 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları nelerdir TRT web tv

AKA Genel Sekreteri Şayık’tan Başkan Acehan’a Ziyaret

Ankara Kalkınma Ajansı (AKA) Genel Sekreteri Arif Şayık, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ı ziyaret ederek Agat Taşı İşletmeciliği Projesi hakkında bilgi verdi.

AKA Genel Sekreteri Şayık’tan Başkan Acehan’a Ziyaret
Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ı makamında ziyaret eden Ankara Kalkınma Ajansı (AKA) Genel Sekreteri Arif Şayık, turizme katkı sağlayacak 'Sosyal Sorunların Çözümünde Yenilikçi Yöntemler Mali Destek Programı' çerçevesinde Çubuk Belediyesi tarafından hazırlanan’ Agat Taşı İşletmeciliği Projesi'nin yakın zamanda hayata geçirileceğini söyledi. 
Projenin aşamaları hakkında bilgi almak ve yeni projeler hakkında istişare yapmak amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden Şayık, Çubuk’un tarihi ve doğal yapısıyla yeni projelere yönelik potansiyeli olan bir ilçe olduğunu kaydetti. 
AKA olarak Çubuk Agat taşının işletilmesine yönelik 718 bin TL destek verdiklerini hatırlatan Şayık, proje kapsamında ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlanırken ilçeye istihdam olanağı da yaratacağını aktardı. 
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Acehan ise, Çubuk’ta turizmi hareketlendirecek yeni büyük projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini paylaştı. 
Kalkınma Ajansının birkaç projede Çubuk’a destek verdiğini hatırlatan Başkan Acehan, ziyarette Ankara Kalkınma Ajansı (AKA) Genel Sekreteri Arif Şayık ile birlikte yen projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular. 
Projelere verdiği katkılardan dolayı Ankara Kalkınma Ajansına teşekkür ede Başkan Acehan, “Bu yönde de Ankara Kalkınma Ajansına yeni projeler hazırlayacağız. İnşallah bu dönemde birlikte bir çok önemli projeye imza atmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283