Öne Çıkanlar haberi haber haberleri sneijder ahberler

AK Parti Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleşti

AK Parti Ankara İl Başkanlığı Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısını Mamak Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

AK Parti Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleşti
AK Parti'den yapılan açıklama şöyle:
Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı Sayın Mustafa Ataş, İl Başkanı Sayın Mustafa Nedim Yamalı, Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanı, SKM Başkanı Edip Balcı, Teşkilat Başkanı Mümin Altunışık, Tanıtım Medya Başkanı Cemalettin Kömürcü, Ekonomi Başkanı Yalçın Karslıoğlu, Dış ilişkiler Başkanı Saliha Dönmez Göğebakan, ARGE Başkanı Uğur Kızılca, Halkla ilişkiler Başkanı Ahmet Uzunoğlu, Yerel Yönetimler Başkanı Mustafa Toruntay, İdari ve Mali İşler Başkanı Şenol Sazak, Seçim İşleri Başkanı Ahmet Gül, İl Genel Sekreteri Hakan Han Özcan, Ankara Milletvekili Adayı Hayri Çağır, Kurucu Ankara İl Başkanı Ersönmez Yarbay, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları ve İlçe Belediye Başkanları ile geçmişte Yönetimde görev almış teşkilat mensupları katıldı.
İl Başkanımız Sayın Mustafa Nedim Yamalı’nın açılış konuşmasının ardından, Teşkilat birim Başkanları parti içi faaliyetler ve seçim çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.
 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Geçmişte Birlikte siyaset yaptığımız çok arkadaşımız ile burada olmaktan çok mutluyum, bazı arkadaşlarımız üzülerek söylüyorum ki hakkın rahmetine kavuşmuşlardır. Değerli Dava arkadaşlarım birbirimize en çok ihtiyaç duyulan bir dönemdeyiz, birlikte yaptığımız siyasi yolculuğu, en başarı şekilde yapacağımıza inanıyorum. 
1 Kasım seçimleri önemli bir eşiktir, " Türkiye üzerinde hain emellerini gerçekleştirmek isteyenlere karşı Türkiye'de yeni bir fırsat doğmuştur. 1 Kasım seçimleri bu açıdan, Türkiye'nin geleceğiyle ilgili en önemli eşiklerden birisidir. Türkiye bu eşiğini aşmak mecburiyetindedir" dedi. Ataş, Mamak Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen AK Parti Ankara Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, demokratik usullerle ve demokratik yollarla AK Parti'yi sandıkta yenemeyeceklerini bilen çevreler ve güçlerin, gayri demokratik yollarla denedikleri tüm oyunların da boşa çıktığını söyledi.
10 Ekimde Ankara’da patlatılan bomba AK Parti İktidarını istemeyen çevrelerin hain planıdır. Bu Bomba Türkiye’ye atılmıştır. Acı Bizim Acımızdır. Bu vahim olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Allah’tan Rahmet yaralı olanlara ise acil şifalar diliyorum. dedi
   "Meclis'e 4 partiyle girilirse AK Parti tek başına iktidar olamaz" diyerek, aynı masada oturup çay içmeyeceklerin birleştiklerini anımsatan Ataş, bu ülkeye bugüne kadar ihanet etmiş çevrelerin birleşerek HDP'ye barajı aştırdıklarını ve AK Parti'nin tek başına iktidar fırsat ve imkânını elinden aldıklarını ifade etti. Ataş, "Aldılar da ne oldu?" diye sorarak, " Türkiye 3 aydır tek başına iktidar olmayan bir seçim hükümetiyle yönetiliyor. AK Parti iktidardan indi, Türkiye iyi noktaya mı geldi, kötü noktaya mı gitti? İyi olduysa hep birlikte iyiyi destekleyelim. Kötü olduysa o zaman iyi olması gereken tablo neyse önümüzde 1 Kasım seçimleri var. Hep birlikte iyi olanı destekleyelim ve iyi olanı icraatın başına getirelim" dedi. AK Parti'nin tek başına iktidarı için yeni bir fırsat doğduğuna dikkat çeken Ataş, sözlerini şöyle sürdürdü: " Türkiye üzerinde hain emellerini gerçekleştirmek isteyenlere karşı Türkiye'de yeni bir fırsat doğmuştur. 1 Kasım seçimleri bu açıdan, Türkiye'nin geleceğiyle ilgili en önemli eşiklerden birisidir. Türkiye bu eşiğini aşmak mecburiyetindedir. 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş, Türkiye'nin coğrafi konum itibariyle çok sıkıntılı bir bölgede olduğunu vurgulayarak, Türkiye üzerinde gerek dış mihraklar, gerekse iç mihrakların birbirleriyle iş birliği yapmak suretiyle Türkiye'nin önünü kesmeye çalıştığını belirtti. Gelişmiş bir Türkiye'nin bu bölgede istenmediğini savunan Ataş, "Türkiye'de AK Parti'yi hazmedememektedirler. Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan'ı hazmedememektedir. Türkiye'de bir Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı meydana getirmek suretiyle, Tayyip Erdoğan'ı bulunduğu yerden nasıl indiririz, nasıl Cumhurbaşkanlığı makamında onu dar odalara hapsederiz, bunun gayreti içerisindeler ve bunu zaten aleni yapmaktalar. "Ataş, AK Parti davasının kişisel bir dava olmadığına değinerek, konuşmasını şöyle tamamladı: "Bu dava Türkiye davasıdır. Bu Türkiye'nin önünü kesmeye yönelik hesapları, planları boşa çıkarma davasıdır. Türkiye'yi kalkındırma davasıdır. Türkiye'yi geleceğe taşıma davasıdır. Yüklendiğimiz misyon aldığımız sorumluluk çok büyüktür. Biz samimiyetimizden, sadakatimizden taviz vermeden geleceğe emin adımlarla yürümek mecburiyetindeyiz."
Kalan 18 günlük süreyi çok iyi değerlendirmemiz gerekmektedir. Her birimize ayrı ayrı önemli görevler düşmektedir. 1 Kasımda İstikrar için paylaşarak, paylaşım duygusuna sahip çıkarak 2002 ayarlarına dönmeliyiz. Dedi.
Saat 19 : 00 da başlayan istişare toplantısı yaklaşık 3 saat sürdü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270