Öne Çıkanlar melih gökçek sneijder yılanların öcü yeni bölüm fragmanı gs android 6

AK Parti Ankara milletvekili adayları Altınköy’de buluştu

Seçim öncesi yoğun tempolarına birkaç saatlik kısa bir ara veren AK Parti Ankara milletvekili adayları, Siteler’deki esnaf ziyareti öncesinde Altınköy Açık Hava Müzesi’nde buluştu. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, AK Parti Ankara milletvekili adaylarına, Altındağ Belediyesi’nin dev projesi Altınköy Açık Hava Müzesi’ni tanıttı. Ak Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ile birlikte Ak Parti Ankara 2. bölge milletvekili adaylarından oluşan heyet, önce Altınköy’de keşif turuna çıktı, daha sonra proje hakkında Başkan Tiryaki’den bilgi aldı

AK Parti Ankara milletvekili adayları Altınköy’de buluştu

Altınköy’e vekil çıkarması

Milletvekillerinin Altınköy turunda 100 yıl öncesinin köy hayatına yakından tanıklık edildi. Bulunduğu yerden taşınarak getirilen ve birebir aynısı yeniden inşa edilen köy camisini, ahşap evleri ve değirmenleri inceleyen heyet, bölgeye hayran kaldı.

Özellikle geçmişte köy hayatında kullanılan, teknolojinin olmadığı zamanlarda köy yaşamını kolaylaştıran eşyalarla ilgilenen vekiller, kendi çocukluk ve köy yaşamlarına dair anıları paylaştı. Yoğun seçim temposuna kısa da olsa bir mola veren milletvekilleri, Başkan Tiryaki’nin rehberliğinde hem keyifli vakit geçirdi, hem de Altınköy’ü yakından tanıma imkanı buldu.

Türkiye’ye örnek bir proje

AK Partili heyet, Altınköy Açık Hava Müzesi’nin Türkiye’de örnek bir proje olduğunu söyledi. Bu tür başarılı projelerin şehirlere yeni bir soluk kazandıracağını söyleyen milletvekilleri, Altın Köy’ün kısa bir süre sonra yerli ve yabancı turistlerle dolup taşacağına inandıklarını dile getirdiler. Altınköy Açık Hava Müzesi’nin şehirde önemli bir eksikliği giderdiğini belirten heyet, başarılı çalışmalarından ötürü Başkan Tiryaki’yi tebrik etti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283