Öne Çıkanlar mehmet selim bedirhan yazıcı ücret 4g nasıl çalışacak abd cinayet

Veysel Tiryaki: Altınköy'e Türkiye'nin her yerinden ziyaretçiler geliyor

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki Ostim Radyo'nun canlı yayınına katıldı. Tiryaki, Altındağ'ın değişen yüzü, yeni yaşam alanları, gelecekteki projeleri ve Altınköy Projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Veysel Tiryaki: Altınköy'e Türkiye'nin her yerinden ziyaretçiler geliyor
Altındağ'ın eski yıllarından eser kalmadığını söyleyen Tiryaki "Belediye kendi kaynaklarıyla ayakta duruyor ve kendi imkanlarıyla çalışmalarına devam ediyor. Ankara ve Altındağlılar bunun farkında. Altındağ bu farkındalıkla gelişmeye ve değişmeye devam edecek" dedi.

Eğitim ve kültür çalışmalarına ve belediye sınırları içerisindeki yapılarla ilgili de konuşan Tiryaki Hastane ve camileri kendilerinin yaptıklarını ve bunları devlet kurumlarına bağışladıklarını söyledi.

Altınköy ile ilgili bilgiler de paylaşan Veysel Tiryaki, Altınköy'ün Türkiye'de tek ve örnek olduğunu söyledi. Gecekondu alanlarından dönüştürülen alanların Altınköy'e dönüştürüldüğüne değinen Tiryaki "Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçiler geliyor, okullardan çocuklar geliyor ve köy yaşamını unutan çocuklarımız yeniden köy yaşamını görüyor" dedi.

Altınköy'ün birebir aslına uygun olarak yörelerinden getirildiğini söyleyen Tiryaki "Karadeniz evleri 30-40 kamyon ile bulundukları yerden getirilerek yeniden aslına uygun şekliyle kuruluyor. Bİr köyde yer alan herşey Altınköy'de mevcut. Demircisi, çiftliği, manavı, değirmeni herşeyi var" dedi.

Diriliş Cami açılışına da değinen Tiryaki " Mahallelere tarihi dokuya uygun küçük camiler inşa ediyoruz. Şimdiye kadar 9 cami yaptık. Camilerin altına dükkan yapılmasını özellikle engelliyorum. Çünkü camiler Allah'ın evidir ve ticaret için değil sadece ibadet için kullanılmalı" ifadelerini kullandı.

 

Altındağ Belediyesi Başkanı Veysel Tiryaki projelerle ilgili şunları söyledi:

Altınköy'ün resmi açılışını ilerleyen günlerde yapacağız.

Diriliş Cami açılışı yapılacak haftaya.

8 mahalleye Aile Sağlık Merkezi yapıyoruz. İleriki günlerde açılışını yapacağız. 

Park inşaatlarımız devam ediyor. Biten parkların açılışını yapacağız. 

Bitmek üzere olan 2 tane havuzumuz var onları da ilerleyen tarihte açacağız.

1 adette okul yapıyoruz. Onun inşaatı da devam ediyor.


Dinleyenlerin sorularını da yanıtlayan Tiryaki, bir sokakta su sıkıntısı ile ilgili soruya ASKİ'nin denetimi altında olduğunu ama kendisinin de konuyla ilgili hemen ilgileneceğini açıkladı.

Bir mahallenin kentsel dönüşüm konusuyla ilgili sorusuna da cevap veren Tiryaki Büyükşehir ile görüştüklerini ve en kısa zamanda vatandaşlara devrinin sağlanacağını söyledi.

Bir anneden gelen anaokulu talebini de dikkate alan Başkan Tiryaki mahalle isminin ulaştırılmasıyla birlikte konuyla ilgileneceklerini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270