Çarşı Grubu’ndan şok karar!
Meteoroloji’den kritik uyarı
Coca cola ne kadar kazanıyor?
TSK’nın yeni ’göz’desi
Önce öldürdüler, sonra dalga geçtiler!
Haber Tarihi : 18.09.2013 16:26:46
Önce öldürdüler, sonra dalga geçtiler!
İzmir'de, bir süre önce evlenen bar işletmecisi Erkan Kaya, sokak ortasında kimliği belirsiz kişiler tarafından dövülerek öldürüldü. Kaya'nın dövülmesi sonrası işyerini arayan bir kişi ise "Patronunuzun sıfatını tanıyabildiniz mi" demiş.

Olay, bugün saat 03.00 sıralarında, Küçük Park 166 Sokak'ta meydana geldi. Üniversite öğrencilerinin uğrak yeri olan Bornova Küçük Park'ta 3 ayrı mekan işleten Erkan Kaya, işyerini kapattıktan sonra yakındaki bir arkadaşını ziyaret etti.

Binadan çıkan Kaya'nın yolu kimliği belirsiz 7- 8 kişi tarafından kesildi. Tekme ve yumruklarla saldıran bu kişiler Kaya'yı kanlar içinde bırakırken, başını bir vitrine defalarca vurdu. Bir süre sonra vitrin camı parçalandı. Saldırganlar, olay yerine yakın bir noktaya park ettikleri hafif ticari araca binerek kaçtı.

DEHŞETE TANIK OLDULAR

Kısa bir süre önce Betül Kaya ile hayatını birleştirdiği öğrenilen Kaya'nın uğradığı saldırıya, o sırada açık olan simit salonundaki gençler tanık oldu. Yaşadıkları dehşetle şoke olan gençler durumu, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen acil yardım ekiplerinin ilk müdahalede bulunduğu ağır yaralı Erkan Kaya, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaya'nın ambulanstan indirilişi sırasında sağ kolunda eşinin fotoğrafı ve isminin yazılı olduğu dövme dikkati çekti. Tedaviye alınan Kaya, hastaneye götürülüşünden kısa bir süre sonra öldü. Kaya'nın ölüm haberini alan yakınları sinir krizi geçirdi.

Vücudunun çeşitli yerlerinde kesi yaraları ve kırıklar bulunan Kaya'nın özellikle başına iki ve göğsüne aldığı bir darbe ile ağır yaralandığı kaydedildi. 

KESİCİ, DELİCİ ALET YARASI SAPTANDI

Bornova'da, sokak ortasında kimliği belirsiz kişilerin saldırısı sonucu ağır yaralanıp kaldırıldığı hastanede ölen bar işletmecisi 31 yaşındaki Erkan Kaya’ya otopsi yapıldı. İzmir Adli Tıp Kurumu’ndaki otopside, Kaya’nın göğsünde kesici ve delici alet yarası da tespit edilirken, ölümün de bu nedenle gerçekleştiği ortaya çıktı. Kaya’nın cenazesi, otopsi ardından Atatürk Mahallesi’ndeki Cemevi’ne götürüldü. Kaya’nın, Tunceli’de oturan ailesinin kente gelmesinin ardından toprağa verileceği kaydedildi.

EŞİ 8 AYLIK HAMİLEYMİŞ

Ölümüyle ailesini yasa boğan Kaya’nın, yaklaşık 1.5 yıl önce yaşamını birleştirdiği Betül Kaya’nın 8 aylık kız bebeğe hamile olduğu belirtildi. Kaya’nın, son dönemlerde eşinin hamile olması nedeniyle işyerinde gece geç saatlere kadar durmayıp evine gittiği, ilerleyen dönemde sahibi olduğu yeri satarak sakin bir hayatı seçmeyi planladığı ifade edildi. Eşinin ölümüyle sinir krizleri geçiren Betül Kaya’nın ise yakınları tarafından güçlük teskin edildiği vurgulandı.

'BİZ SANA GÜNÜNÜ GÖSTERİRİZ DEMEDİK Mİ?'

Kaya’nın öldürülmesiyle ilgili Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin kapsamlı soruşturmasını sürdürdüğü bildirildi. Kaya’nın sahibi olduğu işyerinin önündeki bir kavgayı ayırmak istediği, kendisine küfür edenlerden bazılarıyla tartışıp tokatladığı, "Biz sana gününü gösteririz" diye tehditler aldığı belirtildi.
Kaya’nın müdahale ettiği bu gruptaki kişilerin, bugün, kendisini takip ettikleri, bir bölümünün apartman önünde beklediği, bir kısmının da merdiven altına gizlendiği, dışarı çıkmasıyla birlikte saldırdıkları ileri sürüldü. Saldırı sırasında, "Biz sana da gününü gösteririz demedik mi?" diye bağırışlar da duyulduğu görgü tanıkları tarafından ifade edildi.

SIFATINI TANIYABİLDİNİZ Mİ?

Bu arada, Kaya’nın çalışanlarına, saldırıyı gerçekleştiren kişiler tarafından olaydan hemen sonra telefon açıldığı, "Patronunuzun sıfatını tanıyabildiniz mi” denildiği iddia edildi.
Polisin, hem geçen haftaki kavga hem de bu telefonu arayan kişiler üzerinde yoğunlaştığı, kimliklerinin kısa sürede belirlenip gözaltı işlemlerinin başlayacağı da bildirildi.
cinayet,   öldürdüler,   dalga,   ,   
 
www.ankarameydani.com.tr Tüm Hakları Saklıdır.