CHP‘de toplu istifa
Yolcu otobüsü devrildi: Ölü ve yaralılar var!
CHP’nin sürpriz Köşk adayı!
Twitter’da ’Survivor sevişme sahneleri’ şoku!
Keçiören Belediye Başkanı 5 yılı değerlendirdi
Haber Tarihi : 28.01.2014 16:03:05
Keçiören Belediye Başkanı 5 yılı değerlendirdi
2014 yerel seçimlerinde AK Parti’nin ikinci defa Keçiören ilçesi belediye başkan adayı olan Mustafa Ak, Ostim Radyo’ya konuk oldu. Mustafa Ak, Keçiören Belediyesi’nde görev yaptığı beş yıllık süreci değerlendirdi.

Keçiören’in fiziki yapısında geldiğimiz günden itibaren birçok değişiklik yaptık. Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi’nin temelini attık. Çubuk Çayının Kamil ocak Mah. Fruko yanından başlayarak  Kalaba Mah. girişindeki Atatürk  Parkının bitimine kadar olan kısımda "Ankara Keçiören Gümüşdere Ihlamur Vadisi Taşkın Koruma ve Rekreasyon Projesi " adı altında proje çizildi. Bu proje önemli çünkü; Keçiören’in içinden geçen Gümüşdere deresinin ıslahının yapılması artık şarttı.  Bu alanda ciddi anlamda temizlik gerçekleştirildi. ASKİ’nin de alt yapı desteğiyle bu derenin temizliği yapıldı. Arıtma tesisi yapıldı. İnsanlara rahatsızlık veren kötü koku ve görüntüden kurtulundu. Dere kenarının etrafı taşkın tehlikesine yeniden inşa edildi. Bu proje tamamlanınca dere etrafı değerlendirilecek. İnşaat çalışmaları bitince peyzaj çalışmaları yapılacak.

Keçiören merkez mahallesinde zümrüt yaşam alanlarını hayata geçirdik. Son olarak Çaldıran ve Bademlik’te zümrüt yaşam alanları hayata geçirilecek. 

Mevlana Kültür ve Kongre Merkezi’nin yapılmasını tamamladık ve faaliyete geçirdik. Neşat Ertaş Kültür Merkezi de önümüzdeki günlerde hizmete açılacak. Bu tür tesisler çevrenin de gelişmesine fayda sağlıyor. 

Yonca Yaşam Merkezi de yaşlılar, hanımlar ve gençlere yönelik sosyal, kültürel tesislerin olduğu birimler. Atapark ve Ufuktepe’de de bu projelerden hazırlıyoruz.

Mahalle konakları yapıyoruz. Bu konaklarda sosyal organizasyonlar, kına geceleri, toplantı, etkinlik, taziye ziyaretleri vb yapılıyor. 

Etlik Kasalar’da çok büyük hastaneler şehri kuruluyor. Şu anda çalışmalar başladı iki üç sene sonra faaliyete geçecek. 

Keçiören’de oturan engelli ailelerini rahatlatmak için engelli konukevi yaptık. Aileler bir işleri olduğu zaman engelli çocuklarını buraya bırakıyor ve rahatça işini hallediyor. İşi bitince geri çocuklarını alıyorlar. Yaşlılar otelini de yaptık buraya yaşlılar bırakılıyor. Keçiören’de TOGEM aracılığıyla 1071 kadına girişimcilik kursu verdik. 

Fatih Köprüsü Trafik sorunu


Göreve geldiğimizde Keçiören’de iki temel sorun vardı. Alt yapı ve ulaşım problemleri en büyük iki sorundu. Ulaşım geniş bir kapsam...Bu sorun metronun devreye girmesi ve alternatif yolların yapılmasıyla aşılacak. Ziraat Fakültesi’nin içinden geçerek Keçiören’i Samsunyolu’na bağlayacak bir yol yapmayı hedefliyoruz. Böylelikle Fatih Köprüsü de rahatlayacaktır. Keçiören metrosu tüm metrolarla entegre olacak. AŞTİ, Çayyolu, Sincan gibi tüm istasyonlara aktarmalı bir şekilde  yolculuk yapılacak. Bir diğer bağlantı da hızlı trene sağlanacak. Havaalanına da raylı sistem yapılırsa Keçiören metrosunun devamı olarak vatandaşlarımız kullanabilecek.

HABER:ESMA EROĞLU

 
www.ankarameydani.com.tr Tüm Hakları Saklıdır.